Kolejne szczegóły transferu Osimhena. Finalizacja w poniedziałek?

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Victor Osimhen jest już o krok od przenosin do Napoli. W piątek włoskie media zgodnie zapowiadają, że ogłoszenie finalizacji transferu może nastąpić już w poniedziałek. Obecnie trwa dogrywanie ostatnich szczegółów tej transakcji.

Czytaj dalej…

Reprezentant Nigerii od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami na Stadio San Paolo. Sam piłkarz początkowo miał co do tego wątpliwości, ale wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zdecydował się na zasilenie szeregów drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso. Jak informują między innymi Sky Sport Italia i Corriere dello Sport, obecnie trwa załatwianie ostatnich formalności przed sfinalizowaniem transferu 21-latka.

Karnezis w ramach rozliczenia

Dotychczas w mediach pojawiały się różne kwoty, na jakie miałby opiewać transfer. Francuskie media informowały, że Lille może otrzymać za swojego piłkarza nawet 81 milionów euro, podczas gdy włoskie źródła wskazywały, że kwota nie przekroczy 60 milionów euro. Bardziej realny jest drugi z tych scenariuszy. Tym bardziej, że w ramach rozliczenia do francuskiego klubu ma powędrować trzeci bramkarz Napoli Orestis Karnezis.

Umowa na pięć lat

Piłkarz już w ubiegły weekend przeszedł w Rzymie szczegółowe badania. Obie strony doszły również do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać przez pięć najbliższych lat. Osimhen ma dzięki niemu zarobić 3,5 miliona euro rocznie plus kolejne 0,5 miliona euro bonusów. Do podpisania umowy może dojść już w poniedziałek, a najpóźniej we wtorek.

Świetny sezon Osimhena

Nigeryjczyk, który w trakcie swojej kariery występował już także w barwach Wolfsburga i RSC Charleroi, do Lille trafił latem ubiegłego roku za 14 milionów euro. Piłkarz od razu zrobił furorę na boiskach Ligue 1, rozgrywając w zakończonym sezonie 27 spotkań i zdobywając w nich 13 bramek. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Osimhen zaliczył w Lille 38 występów, strzelając 18 goli i dokładając do tego sześć asyst.

Komentarze