Kolejne rozmowy w sprawie przyszłości De Ligta

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt PressFocus

Serwis Calciomercato.com informuje, że w poniedziałek dojdzie do kolejnych rozmów w sprawie przyszłości Matthijsa De Ligta. Holender pragnie opuścić Juventus i dołączyć do Bayernu Monachium. Sytuacji przygląda się również Chelsea.

  • De Ligt chce odejść z Juventusu
  • Holender jest zdecydowany na przenosiny do Bayernu Monachium
  • Oba kluby pracują nad osiągnięciem porozumienia w sprawie transferu

De Ligt bliski odejścia z Juventusu

De Ligt zameldował się już w ośrodku treningowym Juventusu po powrocie z wakacji, a w poniedziałek weźmie udział w pierwszej sesji treningowej z resztą drużyny. Mimo to wciąż nieznana jest jego przyszłość, bowiem holenderski napastnik jest gotowy do opuszczenia szeregów Starej Damy.

Po powrocie Paula Pogby do Turynu, kolejnym, wielkim ruchem na rynku transferowym Rafaeli Pinamonti, spadkobierczyni imperium Mino Raioli, ma być wytransferowanie de Ligta do Bayernu Monachium.

Calciomercato.com informuje, że w poniedziałek dojdzie do kolejnych rozmów przedstawicielu Juventusu oraz Bayernu Monachium, a także wcześniej wspomnianej Pinamonti w celu przedyskutowania przyszłości de Ligta. Bawarczycy na ten moment oferują “jedynie” 75 mln euro za Holendra, co znacznie odbiega od żądań bianconerich oczekujących za swojego gracza kwoty bliższej stu milionom euro. Na rozwój sytuacji czeka Chelsea, która także chętnie sprowadziłaby de Ligta.

Początkowo sprzedaż Matthijsa de Ligta wydawała się mało realna. Obraz tej transakcji uległ znaczącej zmianie po słowach jednego z dyrektorów Juventusu Maurizio Arrivabene, który w rozmowie z włoskim Tuttosport przyznał, że nie można zatrzymać zawodnika, który chce odejść. Wszystko wskazuje więc na to, że dni Holendra w Turynie są już policzone.

Zobacz również: Dyrektor Napoli wypowiedział się na temat Dybali czy Koulibaly’ego

Komentarze

Na temat “Kolejne rozmowy w sprawie przyszłości De Ligta