Alexis Saelemaekers
Alexis Saelemaekers PressFocus

Kolejne osłabienie Milanu

Utalentowany skrzydłowy Milanu Alexis Saelemaekers nabawił się kontuzji uda i prawdopodobnie opuści zbliżające się spotkania drużyny. Według informacji Tuttosport przerwa w grze 21-letniego Belga może potrwać około 10 dni.

To zła wiadomość dla trenera Rossonerich Stefano Pioliego, który tym samym nie będzie mógł skorzystać z jego usług podczas spotkań z Benevento Calcio (3 stycznia) i Juventusem (6 stycznia). Saelemaekers do gry mógłby najwcześniej na zaplanowany na 9 stycznia mecz z Torino. Głównym kandydatem do zastąpienia belgijskiego zawodnika w meczu z Benevento jest Brahim Diaz.

Saelemaekers, który do drużyny Milanu dołączył latem 2020 roku, przebojem wywalczył sobie miejsce w składzie. W tym sezonie wystąpił w 13 z 14 rozegranych do tej pory przez Rossonerich meczów ligowych, aż 11 razy wybiegając na boisko w podstawowym składzie. Na swoim koncie ma dwa gole i jedną asystę.

Absencja Saelemaekera nie jest jedynym zmartwieniem szkoleniowca Milanu. Pod znakiem zapytania stoi bowiem także występ hiszpańskiego skrzydłowego Samu Castillejo. Na liście kontuzjowanych znajdują się również Ibrahimović, Gabbia i Bennacer.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 9 comments