Kolarov zakończył karierę

Aleksandr Kolarov
Aleksandr Kolarov Pressfocus

Dziennikarz Fabrizio Romano poinformował na twitterze, że karierę postanowił zakończyć Aleksandr Kolarov. 94-krotny reprezentant Serbii zawiesił buty na kołku, po 18 latach gry.

  • Od dłuższego czasu Aleksandr Kolarov zmagał się z problemami zdrowotnymi
  • W ostatnich dwóch latach rozegrał dla Interu Mediolan tylko 15 meczów
  • Według włoskiej prasy, Serb dołączy do sztabu szkoleniowego Simone Inzaghiego

18 lat gry na najwyższym poziomie Kolarova

Ze względu na liczne problemy zdrowotne, Aleksandr Kolarov od dłuższego czasu rozważał zakończenie kariery. W sezonie 2021/2022 wystąpił w zaledwie czterech meczach Interu, łącznie na murawie przebywając tylko przez 44 minuty. Niewiele lepiej jego bilans wyglądał we wcześniejszych latach. W rozgrywkach 2020/2021 wystąpił bowiem w 11 spotkaniach Nerrazzurich.

W ciągu 18 lat profesjonalnej gry w piłkę, Kolarov reprezentował barwy sześciu klubów: FK Cukaricki, OFK Belgrad, S.S. Lazio, Manchester City, AS Roma i Interu Mediolan. 94 razy wystąpił również w reprezentacji Serbii. Największe sukcesy odnosił z Obywatelami, z którymi dwukrotnie wygrywał ligę angielską (2012, 2014), Puchar Anglii (2011), Puchar Ligi Angielskiej (2014, 2016) oraz Tarczę Wspólnoty.

Na Półwyspie Apenińskim sukcesy święcił z Interem (zwycięstwo w Serie A, Pucharze oraz Superpucharze Włoch) oraz w Lazio (także Superpuchar Włoch). Wedle prasowych spekulacji, po zakończeniu kariery, Kolarov ma w Interze dołączyć do sztabu szkoleniowego Simone Inzaghiego.

Przeczytaj również: Kolarov: Mam jeszcze czas, aby zastanowić się nad przyszłością

Komentarze