Zaskakujący zwrot w sprawie transferu Kluiverta

Justin Kluivert
Justin Kluivert PressFocus

Brytyjski The Athletic informuje, że transfer Justina Kluiverta z AS Romy do Fulham jednak nie dojdzie do skutku. Gracz giallorossich nie otrzymał w Anglii pozwolenia na pracę.

  • Justin Kluivert miał zostać zawodnikiem Fulham
  • Piłkarz miał trafić do Premier League na roczne wypożyczenie z obowiązkiem wykupu
  • Transfer jednak nie dojdzie skutku, bowiem gracz nie otrzymał w Anglii pozwolenia o pracę

Kluivert jednak nie trafi do Fulham

AS Roma zgodziła się wysłać holenderskiego skrzydłowego na wypożyczenie do Anglii. Umowa zawierała zobowiązanie do zakupu po już pierwszym występie za około 9 milionów euro. O transferze informował między innymi Fabrizio Romano.

Jednak według The Athletic mimo osiągniętego porozumienia transfer nie dojdzie do skutku, ponieważ wniosek Kluiverta o pozwolenie na pracę został odrzucony. – Brak występów dla Romy oznaczał, że nie spełnił kryteriów FA, a odwołanie nie zostało rozpatrzone – napisał David Ornstein, dziennikarz The Athletic.

La Gazzetta dello Sport informuje, że Roma nie chciała skomentować tej wiadomości. Kluivert spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w OGC Nice, gdzie strzelił sześć goli w 31 występach.

Ofensywny gracz dołączył do giallorossich z Ajaksu w ramach transferu o wartości 17 milionów euro latem 2018 roku i strzelił dziewięć bramek w 68 występach w zespole ze Stadio Olimpico. Jednak jego ostatni występ w stolicy Italii przypada na 3 października 2020 roku.

Zobacz również: Napastnik Bayernu zagra w Serie A

Komentarze