Kluivert nie przekonał Mourinho. Kolejne wypożyczenie

Justin Kluivert
Justin Kluivert PressFocus

Justin Kluivert nie otrzyma szansy gry od nowego trenera Romy Jose Mourinho. 22-letni Holender najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu. Zawodnik przenosi się do francuskiego OGC Nice.

  • Justin Kluivert nie zdołał przekonać do siebie Jose Mourinho
  • 22-letni Holender został ponownie wypożyczony do innego klubu, tym razem do OGC Nice
  • W umowie między klubami znalazła się opcja definitywnego transferu

Kluivert wypożyczony do OGC Nice

Dla wychowanka Ajaksu Amsterdam to kolejne wypożyczenie z włoskiego klubu. W poprzednim sezonie na podobnej zasadzie trafił do niemieckiego RB Lipsk, w którego barwach rozegrał 19 spotkań i zdobył trzy bramki na boiskach Bundesligi. Władze klubu ze wschodnich Niemiec nie zdecydowały się jednak skorzystać z przysługującej im opcji definitywnego transferu.

Kluivert wrócił do Włoch, ale nie znalazł uznania w oczach nowego trenera klubu Jose Mourinho. 22-latek nie ma przyszłości w Romie i został ponownie wypożyczony. Teraz spróbuje swoich sił w OGC Nice, która za wypożyczenie do końca sezon zapłaci milion euro. W umowie między klubami znalazła się również opcja definitywnego transferu za 14 milionów euro.

Kluivert do Romy trafił latem 2018 roku za ponad 17 milionów euro z Ajaksu Amsterdam. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 53 spotkań i zdobył pięć bramek w Serie A. Jego umowa z włoskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, ale Roma ma prawo do przedłużenia jej o rok.

Zobacz także: Kolejne kluby pytają o Berardiego

Komentarze