Kluczowy zawodnik Rossonerich wraca do treningów

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu Pressfocus

W piątek wieczorem Calhanoglu za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że uzyskał negatywny wynik na obecność COVID-19. Pomocnik AC Milanu przebywał na kwarantannie niecałe dwa tygodnie.

Alarm przed meczem z Cagliari

Kilkanaście dni temu klub z czerwono-czarnej części Mediolanu potwierdził informacje, że Hakan Calhanoglu i Theo Hernandez zostali odizolowani od reszty zespołu, ponieważ obaj panowie zachorowali na koranowirusa.

Milan może tylko zyskać

Hakan Calhanoglu, jeden z kluczowych punktów taktycznej szachownicy Piolego w przeciągu ciągu najbliższych kilku godzin przejdzie badania lekarskie wymagane w protokole Serie A. Wizyta kontrolna, która obejmuje również EKG potwierdzi obecną dyspozycję reprezentanta Turcji i otworzy mu furtkę do powrotu na boisko. Zatem na pewno nie zagra z Bolonią w sobtoę. Po trzynastu dniach bez treningu będzie potrzebował trochę czasu na odbudowę formy. Dotychczas w 17 występach raz trafił do siatki rywala, a także zanotował 7 asyst. Kontrakt Calhanogl wygasa w czerwcu. Władze Milanu, dzięki negatywnemu wynikowi testu mogą rozpocząć rozmowy w kewstii odnowienia umowy. 26-latek oprócz rywalizacji z Cagliari opuścił ligowy mecz z Atalantą i derby Mediolanu w Coppa Italia, w których Inter pokonał Rosonerrich.

Już w najbliższą sobotę Rossoneri staną do walki z Bolonią w 20. kolejce Seria A. Faworytem tego spotkania są piłkarze AC Milanu. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 15:00, natomiast transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi Eleven Sports 3.

Komentarze