Kluczowy piłkarz Lazio niedostępny dla Juventusu

Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic Pressfocus

Sergej Milinkovic-Savic łączony jest z Juventusem. Prezydent Lazio ma jasne stanowisko w tej sprawie. Przekazał je Maurizio Sarri.

  • Włoskie media informowały, że Juventus może ruszyć po Milinkovicia-Savicia
  • Ten scenariusz wydaje się mało realny
  • Lazio nie chce sprzedać Serba żadnemu włoskiemu klubowi

Hitowy transfer wewnątrz Serie A nierealny

W miniony poniedziałek Juventus rozegrał ostatni domowy mecz w tym sezonie Serie A. Była to szczególna chwila dla Paulo Dybali i Giorgio Chielliniego, którzy żegnają się z klubem. Turyńczycy byli blisko zwycięstwa 2:1 z Lazio, które uświetniłoby tę wyjątkową chwilę.

Plan Juventusu w szóstej minucie doliczonego czasu gry pokrzyżował Sergej Milinkovic-Savic. Serb kolejny raz udowodnił swoją ogromną jakość i zdobył bramkę na 2:2. Turyńczycy liczyli na to, że 27-latek od przyszłej kampanii gole będzie strzelał już dla ich klubu. Bianconeri są bowiem chętni na sprowadzenie tego piłkarza.

Marzenie Juventusu zniszczył po poniedziałkowym meczu Maurizio Sarri. Włoski szkoleniowiec przekazał stanowisko prezydenta Lazio, który nie zamierza sprzedać Serba do turyńskiej drużyny. – Rozmawiałem z naszym prezydentem i przekonywał mnie, że nie puści Milinkovicia łatwo, a jeśli to się stanie, to piłkarz nie pozostanie we Włoszech – przekazał opiekun rzymian.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się również sam zawodnik. Z jego słów wynika, że nie szykuje się do transferu. – Rozwinąłem się pod wodzą Sarriego. W Serie A zdobyłem jedenaście goli i odnotowałem jedenaście asyst, więc mogę powiedzieć, że to był mój najlepszy sezon w karierze. W kolejnej kampanii powinniśmy poszerzyć naszą kadrę o kilku zawodników, tak by móc powalczyć o strefę Ligi Mistrzów – powiedział Milinkovic-Savic.

Czytaj także: Tylu ludzi się pomyliło. Juve nie chce powtórzyć scenariusza

Komentarze

Comments 3 comments