Kluczowy gracz Juventusu wypada do końca roku

Federico Chiesa
Federico Chiesa Pressfocus

Federico Chiesa opuścił przedwcześnie boisko w meczu z Atalantą. Włoch doznał kontuzji, która wyklucza do z gry do końca roku.

  • Federico Chiesa doznał kontuzji w meczu z Atalanta
  • Włoch przeszedł badania, których wyniki mogą niepokoić fanów Juventusu
  • Skrzydłowy turyńczyków nie pojawi się już na boisku w 2021 roku

Kolejny problem Juventusu

Gdy Massimiliano Allegri wrócił do Juventusu, fani tego klubu uwierzyli, że Włoch będzie w stanie ponownie poprowadzić drużynę do sukcesów. Dotychczas druga kadencja Allegriego to jednak brutalne zderzenie z rzeczywistością.

Turyńczycy na początku sezonu 2021/2022 regularnie tracili punkty i oddalili się od ligowej czołówki. Jakiś czas temu wydawało się, że Juventus wreszcie złapał wiatr w żagle. Bianconeri w krótkim odstępie czasu przegrali jednak dwa ważne mecze. Najpierw zostali rozbici przez Chelsea w Lidze Mistrzów (0:4), a niedawno ulegli Atalancie (0:1) w Serie A.

W starciu przeciwko drużynie z Bergamo kontuzji doznał Federico Chiesa. Reprezentant Włoch nie wyszedł na drugą połowę meczu. Było zatem wiadomo, że ma problemy zdrowotne. Domysły ten potwierdził klub.

Juventus poinformował, że Chiesa przeszedł badania, po których zdiagnozowano u niego uraz niskiego stopnia mięśnia dwugłowego lewego uda. Włoch do gry wrócić ma po grudniowej przerwie świątecznej. Tym samym na boisku zobaczymy go do dopiero w 2022 roku. Chiesa z pewnością nie pomoże zespołowi w minimum sześciu spotkaniach.

Czytaj także: Fatalne wieści dla Mourinho. Kapitan Romy kontuzjowany

Komentarze