Kluczowy czas przed Milanem, Gazidis może odejść z klubu

Ivan Gazidis
Ivan Gazidis fot. PressFocus

AC Milan według najnowszych doniesień La Gazzetta dello może wkrótce zmienić właściciela. Właśnie trwają intensywne rozmowy między przedstawicielami Investcorp a Eliottem w sprawie zmian właścicielskich w klubie z Serie A. Jednocześnie realny scenariusz zakłada, że dyrektor generalny Ivan Gazidis może odejść z Milanu, jeśli fundusz z Bahrajnu sfinalizuje transakcję.

  • Coraz bardziej realna wydaje się zmiana właściciela w Milanie
  • Włoski klub może zostać przejęty przez Investcorp
  • Następstwem zmian w klubue z Mediolanu może być odejście Ivana Gazidisa

Milan wkrótce zacznie nową erę?

AC Milan od jakiegoś czas jest na świeczniku w związku z możliwą zmianą właściciela. Fakt, że coś jest na rzeczy, potwierdziła w poniedziałek ambasada Bahrajnu w Wielkiej Brytanii, ujawniając, że rozmowy w sprawie przejęcia Milanu już się rozpoczęły.

L’Equipe, Reuters oraz Bloomberg już w piątek podały wieść, że działacze Investcorp zaczęli rozmowy z Elliott Managemenet. Suma transakcji miałaby wynieść 1,1 miliarda euro. Czas finalizacji rozmów ma potrwać mniej więcej 14 dni.

Transakcja będzie mogła dojść do skutku po wykonaniu analizy finansowej przez przedstawicieli Investcorp. Jednocześnie wraz z przybyciem nowego właściciela mogą zajść zmiany we władzach Rossonerich. Bardzo realny jest scenariusz, że z klubem pożegna się Ivan Gazidis, który trafił do Milan w 2018 roku. Wcześniej pracował w Arsenalu.

Milan w ramach 33. kolejki Serie A pokonał na swoim obiekcie Genoe (2:0). Wygranej pogratulował Czerwono-czarnym prezes wykonawczy Invescorp Mohammed Alardhi. Na dzisiaj nie wiadomo, czy biznesmen będzie miał operacyjną rolę w Milanie, jeśli fundusz Investcorp przejmie klub z San Siro.

Czytaj więcej: “Mecz z Napoli przypominał wspinanie się na Mount Everest”

Komentarze

Comments 3 comments

Mnie to osobiście nie cieszy. Podobało mi się podejście Eliotta, polegające na zrównoważonym rozwoju i unikaniu kominów płacowych. Milan zarządzany przez Arabów, będzie przypominał PSG czy City, czyli wywalanie masy pieniędzy na gwiazdy, które myślą tylko o stanie konta i gwiazdorzeniu w mediach. No ale nic nie poradzimy, taki świat… Milan (wraz z Juve i Interem) to największa marka we Włoskiej piłce, to była tylko kwestia czasu, jak petrodolary sobie o nas przypomną. ☹️

Racja mnie się podoba właśnie taki Milan fakt atak to emeryci że tak ich ujmę ale i tak te dwa sezony są super miło się to wszystko ogląda przyjdzie jakaś gwiazda i zacznie psuć atmosferę…a teraz? Zero gwiazd(zlatan to już nie gwiazda a legenda) i zwykli ludzie dokonują czegoś niesamowitego coś co się ludziom podoba