Kluczowe negocjacje dla Milanu. Chce zatrzymać gwiazdora na dłużej

Mike Maignan
Mike Maignan fot. Imago/Sportimage

Mike Maignan od dawna jest kluczową postacią Milanu i jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Rossoneri chcą zatrzymać swojego gwiazdora na dłużej. Skupiają się na przedłużeniu kontraktu – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Milan przystępuje do prac nad przedłużeniem umowy z gwiazdorem
  • Mike Maignan jest traktowany jako czołowa postać całej drużyny
  • Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2026 roku

Rossoneri walczą o zatrzymanie gwiazdora

Milan tego lata przeprowadził już wiele wzmocnień. Nie wyklucza kolejnych, natomiast w tej chwili chce skupić swoje prace na negocjacjach kontraktowych z największymi gwiazdami. Chodzi przede wszystkim o Mike’a Maignana, który uchodzi za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie i z pewnością generuje na rynku transferowym duże zainteresowanie. Rossoneri chcą mieć pewność, że Francuz nie będzie dążył do zmiany otoczenia.

Obecna umowa Maignana obowiązuje przez trzy lata. Milan chce ją przedłużyć przynajmniej do połowy 2028 roku, tak aby nie być w najbliższej przyszłości zmuszony do sprzedaży. Zarobki reprezentanta Francji mogłyby poprawić się dwukrotnie. Obecnie otrzymuje rocznie 2,8 miliona euro netto.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Milan nie ma większych szans w starciu z bogatszymi ekipami. Podobnie było jednak w przypadku Rafaela Leao, którym interesowały się czołowe drużyny Premier League, a on ostatecznie zdecydował się na pozostanie na San Siro. Władze klubu liczą, że negocjacje z Maignanem także zakończą się powodzeniem.

Zobacz również: To już pewne! Napoli wzmocni się utalentowanym Hiszpanem

Komentarze