Kluby z Premier League wyrażają zainteresowanie defensorem Torino

Bremer
Bremer fot. PressFocus

Liverpool FC i Everton podobna wyrażają zainteresowanie pozyskaniem Gleisona Bremera z Torino FC. 23-latek broni barw ekipy z Piemontu od 2018 roku. Ostatnio jednak coraz częściej spekuluje się o tym, że piłkarz może wkrótce zmienić pracodawcę.

Gleison Bremer dołączył do Torino FC z Atletico Mineiro, kosztując wówczas 5,8 miliona euro. Brazylijczyk ma kontrakt z przedstawicielem Serie A do końca czerwca 2023 roku. Wygląda jednak na to, że piłkarz może nie wypełnić tej umowy, ponieważ nie brakuje chętnych na jego pozyskanie.

Matteo Pedrosi z Corriere Granata przekonuje, że Bremer znalazł się na celowniku dwóch klubów z Merseyside. Godne uwagi jest to, że Liverpool i Everton już latem zabiegały o pozyskanie piłkarza, ale ostatecznie skończyło się tylko na próbach.

Innym klubem, który wyrażał zainteresowanie Bremerem, było Fulham FC. Niemniej londyńczycy ostatecznie odpuścili temat, pozyskując Joachima Andersona z Olympique Lyon. Duńczyk zasilił stołeczną drużynę na zasadzie wypożyczenia.

W kontekście poszukiwania nowego defensora przez Liverpoolu trzeba odnotować, że jest to następstwem kłopotów kadrowych The Reds na tej pozycji. Kontuzji doznali Virgil Van Dijk oraz Joel Matip, więc pozyskanie solidnego obrońcy stało się dla działaczy mistrzów Anglii priorytetem.

Bremer to środkowy defensor, który w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 12 spotkaniach, w tym w 11 w Serie A. Na koncie Brazylijczyka jest jedno trafienie. Piłkarz wyceniany jest na sześć milionów euro. Pierwsze piłkarskie kroki zawodnik stawiał w Desportivo Brasil. Następnie dołączył FC Sao Paulo.

Komentarze