Kluby Serie A wznowią treningi grupowe 18 maja

Serie A
Serie A

Kluby włoskiej Serie A będą mogły wznowić treningi grupowe od 18 maja. Informacje te potwierdził włoski minister zdrowia Vincenzo Spadafora.

Czytaj dalej…

Stało się to możliwe, po tym jak Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) wprowadziła do protokołu medycznego poprawki, o które wnosił komitet medyczno-naukowy.

– Kilka minut temu, zanim przybyłem na salę obrad, otrzymałem pismo od prezydenta Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Graviny, który poinformował, że FIGC przyjęła wszystkie opinie komitetu naukowego, dostosowując protokół i pozwalając w ten sposób, bez dalszych trudności, na wznowienie treningów od 18 maja – powiedział Spadafora, cytowany przez Football Italia.

Cała drużyna na kwarantannę

Warunki postawione przez komitet naukowy nie spodobały się wielu osobom związanym z włoską piłką. Największym problemem według nich jest punkt zakładający udanie się na kwarantannę całej drużyny w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu u jednego z zawodników. Jest to zupełnie inna koncepcja od tej, którą zamierza zastosować Bundesliga, w której w takim przypadku na kwarantannę uda się tylko zawodnik, u którego stwierdzone zostanie zakażenie koronawirusem.

Komentarze