Kluby Serie A protestują przeciwko protokołowi medycznemu

Serie A
Serie A

Kluby Serie A wraz ze Stowarzyszeniem Zawodników protestują przeciwko protokołowi, który został uzgodniony w tym tygodniu przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC) i rząd.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele klubów oraz zawodnicy mają zastrzeżenia do kilku punktów przyjętego protokołu, który uważają w niektórych kwestiach za niewykonalny. Wśród klubów, które domagają się zmian w protokole mają znajdować się między innymi Inter Mediolan, Milan i Napoli.

Domagają się niemieckiego modelu

Jednym z punktów, którego kluby domagają się zmiany jest punkt mówiący o obowiązkowej 15-dniowej kwarantannie dla całego zespołu, w przypadku wykrycia u jednego zawodnika lub członka sztabu zakażenia koronawirusem. Apelują o zastosowanie tutaj modelu stosowanego w Bundeslidze, gdzie na kwarantannę odsyłana jest tylko osoba z pozytywnym wynikiem, a pozostała część zespołu przechodzi dodatkowe testy i może normalnie trenować.

Kluby zapowiadają, że do momentu zmiany protokołu medycznego, nie rozpoczną w poniedziałek przygotowań i treningów w odosobnieniu. Zdaniem przedstawicieli zespołów, tylko zamknięcie zawodników i pracowników w odosobnieniu do końca sezonu może zapewnić brak pozytywnych testów. W przypadku niektórych klubów jest to jednak niemożliwe do wykonania.

Komentarze