Kluby MLS kuszą kolejną gwiazdę Napoli

Dries Mertens
Dries Mertens Pressfocus

Dries Mertens pragnie zostać w Napoli, które wciąż nie przedłużyło jego wygasającego za pół roku kontraktu. Belg otrzymał ofertę od dwóch zagranicznych klubów.

  • Dries Mertens ma umowę z Napoli do 30 czerwca 2022 roku
  • Neapolitańczycy mają opcję przedłużenia umowy o rok, ale wciąż z niej nie skorzystali
  • Belgijski snajper otrzymał dwie oferty z klubów MLS

Mertens gotowy na kompromis

Jakiś czas temu potwierdziły się informacje o klubowej przyszłości Lorenzo Insigne. Kontrakt kapitana Napoli wygasał już 30 czerwca tego roku. Włoch dążył do pozostania na Stadio Diego Armando Maradona. Negocjacje nie układały się jednak dobrze.

Napoli zaoferowało Insigne pensję, która nie zadowoliła Włoch. Piłkarz w związku z tym postanowił, ze zmieni barwy klubowe i przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. 30-latek skorzystał z propozycji Toronto, które wzmocni od 1 lipca.

W podobnej sytuacji do Insigne jest inna legenda Napoli, czyli Dries Mertens. Belg to najlepszy strzelec w historii tego klubu. Zdobył dla niego już ponad 140 bramek. 34-latek zamierza dalej śrubować ten rekord. Problemem jest jednak jego wygasająca 30 czerwca umowa.

Mertens otrzymał dwie niezwykle atrakcyjne propozycje od klubów MLS. Belg prawdopodobnie odrzuci je, ponieważ pragnie pozostać w Neapolu i podpisać nową umowę. Wiele wskazuje na to, że byłaby ona mniej korzystna finansowo dla 34-latka. Aktualnie zarabia on bowiem cztery i pół miliona euro rocznie plus bonusy. Nowy kontrakt gwarantowałby mu zaś pensję mniejszą o dwa miliony euro.

Czytaj także: Kto chce wrócić, kto chce odejść, a kto zostaje, czyli polskie zimowe mercato

Komentarze

Comments 2 comments

„Piłkarz w związku z tym postanowił, ze zmieni barwy klubowe i przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. 30-latek skorzystał z propozycji Toronto, które wzmocni od 1 lipca.” To gdzie Lorenzo zamieszka w tych Stanach Zjednoczonych, grając w Toronto, które leży Kanadzie?

Na obecnych warunkach ADL na pewno nie przedłuży kontraktu z Driesem. Podstawowym celem polityki budżetowej klubu jest redukcja płac o 30%. Już zaoszczędzą na Manolasie (9 mln. €), Insigne (ok. 10 mln. €) w dalszej kolejności Ghoulamie, Malcuit i Mertensie…, który jednak przy ewentualnej obniżce wynagrodzenia o 2 mln. € pewnie by się uchował. Oby.