W Weronie trwa już poszukiwanie nowego trenera

Gabriele Cioffi
Gabriele Cioffi Pressfocus

Hellas Verona w niczym nie przypomina klubu, który w ubiegłym sezonie jak równy z równym rywalizował w Serie, A nawet z najsilniejszymi rywalami. Po dziewięciu kolejkach zespół znajduje się w strefie spadkowej, a zarząd musi reagować. Zdaniem Gianluki Di Marzio, jeszcze dzisiaj zostanie zwolniony trener Gabriele Cioffi.

  • Hellas Verona potężnie rozczarowuje na starcie sezonu 2022/23
  • Klub po dziewięciu kolejkach zajmuje dopiero 18 miejsce w tabeli ligowej
  • Zdaniem Gianluki Di Marzio żółto-niebiescy podjęli już decyzję o zwolnieniu trenera Cioffiego

Gabrielle Cioffi może już pakować walizki

Zaledwie jedno zwycięstwo, pięć punktów i trzecie od końca miejsce w Serie A. Sezon 2022/23 jest jak na razie dla Hellas Verona kompletną klapą, czego nie zapowiadały przyzwoite wyniki osiągane w poprzednich rozgrywkach. I jak to zwykle w futbolu bywa, największą winą za niesatysfakcjonujące wyniki obarczony został trener. 

Gianluca Di Marzio przekazał w poniedziałek, że zarząd klubu podjął już decyzję o zwolnieniu trenera Gabriele Cioffiego. Żółto-niebiescy rozglądają się już za jego potencjalnymi następcami. W gronie kandydatów wymienia się szkoleniowca Primavery – Salvatore Bochettiego, a także Davide Ballardiniego, czy Diego Lopeza. 

Inne dwa nazwiska, które również łączone są z posadą szkoleniowca Hellas Verony to trener reprezentacji Szwajcarii – Vladimir Petkovic i dobrze znany polskim kibicom Paulo Sousa. Mało prawdopodobne wydaje się jednak, żeby szkoleniowiec Helwetów miał zrezygnować z posady na rzecz klubu z Serie A na kilka tygodni przed początkiem Mistrzostw Świata w Katarze.

Komentarze