Klub z Ligue 1 interesuje się weteranem z Napoli

Dries Mertens
Dries Mertens fot. PressFocus

Dries Mertens może niebawem nie tylko zmienić klub, ale także ligę. Il Mattino podaje, że Belg znalazł się na celowniku Olympique Marsylia.

  • Nie milkną doniesienia na temat przyszłości Driesa Mertensa
  • Il Mattino podaje, że Belg znalazł się na radarze wicemistrzów Francji
  • 35-latek od 1 lipca będzie wolnym piłkarzem

Mertens może zasilić szeregi Olympique Marsylia

Dries Mertines ma kontrakt z SSC Napoli ważny tylko do końca czerwca 2022 roku, więc już 1 lipca piłkarz będzie mógł zmienić barwy klubowe na zasadzie wolnego transferu. Z okazji pozyskania solidnego zawodnika bez ponoszenia większych kosztów chce podobno skorzystać przedstawiciel Ligue 1.

Il Mattino twierdzi, że Mertens może zasilić szeregi Olympique Marsylia. Tym samym niewykluczone, że belgijski zawodnik obierze podobny szlak, jak Arkadiusz Milik. Wychowanek Rozwoju Katowice w przeszłości też grał w ekipie z Neapolu, a później zdecydował się na dołączenie do OM.

Francuski team nie jest jednak jedynym, który ma plan, aby pozyskać zawodnika. Wcześniej pojawiły się głosy, że Mertens znajduje się na radarze Royal Antwerp, czy Villarreal. Aczkolwiek ekipa z Belgii szybko zdementowała tego typu spekulacje.

105-krotny reprezentant Belgii w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 37 meczach, w których strzelił 13 goli. Ponadto zanotował dwie asysty. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast cztery miliony euro. Mertens w swoim piłkarskim CV ma między innymi takie kluby jak: PSV Einhoven, czy Utrecht.

Czytaj więcej: Koniec negocjacji Napoli ze swoją gwiazdą

Komentarze