Rekordowa liczba kibiców na meczu Milanu z Tottenhamem

Zawodnicy Milanu przed meczem z Tottenhamem
Zawodnicy Milanu przed meczem z Tottenhamem Pressfocus

Spotkanie fazy pucharowej z Tottenhamem przyciągnęło rekordową liczbę kibiców na San Siro. Jak podaje La Gazzetta dello Sport, pobity został poprzedni rekord frekwencji Milanu na meczu Ligi Mistrzów. Klub z samej sprzedaży biletów na spotkanie zarobił aż 9 milionów euro.

  • Milan we wtorek wygrał z Tottenhamem w 1/8 finału Ligi Mistrzów
  • Na trybunach San Siro zasiadło ponad 74 tysiące kibiców
  • Klub ze sprzedaży biletów na mecz osiągnął przychód w wysokości 9 milionów euro

Świetne liczby Milanu w meczu z Tottenhamem

Wielkie emocje i oczekiwania towarzyszyły spotkaniu AC Milanu z Tottenhamem w ramach fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ostatni raz na tym etapie Rossoneri grali w sezonie 2013/14. Od tamtej pory kiepsko wiodło im się w europejskich pucharach. Kibice obawiali się jednak spotkania z Kogutami ze względu na kryzys i słabą formę swoich ulubieńców. Gospodarzom udało się mimo to wygrać 1:0 dzięki bramce Brahima Diaza. 

Dziennikarze La Gazetta dello Sport przekazali, że kibice zgromadzili się we wtorek na San Siro bardzo licznie – odnotowano ich ponad 74 tysiące. To rekord klubu pod względem liczby kibiców na spotkaniu europejskich pucharów. Tak wielka publika zapewniła również Milanowi ogromne zyski.

Z samej sprzedaży biletów na mecz, które kosztowały średnio 122 euro, Rossoneri osiągnęli ponad 9 milionów euro zysku. To znakomita wiadomość dla klubu, który znajduje się w nie najlepszej kondycji finansowej. Pokazuje to również, jak ważne dla kibiców Milanu są europejskie puchary. 

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w Londynie na Tottenham Hotspur Stadium. Mecz zaplanowany jest na 8 marca o godzinie 21:00.

Czytaj też: Liga Mistrzów: błyskawiczny gol ustawił rywalizację w Mediolanie

Komentarze