Kłopoty właściciela Sampdorii. Areszt i śledztwo prokuratora

Massimo Ferrero
Massimo Ferrero Pressfocus

Massimo Ferrero, który jest właścicielem Sampdorii, ma poważne kłopoty prawne. Został on bowiem aresztowany pod zarzutem przestępstw korporacyjnych.

  • Massimo Ferrero wpadł w spore tarapaty
  • Właściciel Sampdorii został aresztowany pod zarzutem przestępstw korporacyjnych
  • Włoski biznesmen nosił się z zamiarem sprzedania klubu, który jest powiązany ze śledztwem

Kolejne złe wieści dla Sampdorii

W sezonie 2021/2022 wiele klubów Serie A dysponuje silnymi kadrami. W związku z tym rywalizacja o europejskie puchary powinna toczyć się do samego końca. Takich ambicja nie ma Sampdoria, która skupia się na zapewnieniu sobie ligowego bytu. Blucerchiati aktualnie mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Ostatnio przegrali z Lazio i Fiorentiną. Przed sobą mają zaś derby Genui.

Po weekendzie nastały złe wieści dla Sampdorii. Dotyczą one jej charyzmatycznego właściciela. Guardia di Finanza zatrzymała bowiem Massimo Ferrero. Aresztowania dokonano pod zarzutem przestępstw korporacyjnych. Śledztwo, które od dłuższego czasu prowadziła prokuratura, wykazało, że firma Massimo Ferrero jest niewypłacalna.

Do zatrzymania właściciela Sampdorii doszło gdy ten przebywał z Mediolanie. Służby przetransportowały go do więzienia w San Vittore. Oprócz Massimo Ferrero aresztowano także kilku członków jest rodziny. To nie koniec sprawy, ponieważ prokuratura przeszuka biura i domy innych zatrzymanych.

Massimo Ferrero jest znany z tego, że żywiołowo wspiera Sampdorię. Mimo tego włoski biznesmen nie ukrywał zamiaru chęci sprzedania klubu. Jakiś czas temu deklarował, że potencjalny kupiec musi liczyć się z wydatkiem rzędu 170 milionów euro. Massimo Ferrero przejął Blucerchiatich w 2014 roku.

Czytaj także: Serie A: asysta Recy, dramat beniaminka i wyjątkowy gol Cuadrado – podsumowanie 16. kolejki

Komentarze

Na temat “Kłopoty właściciela Sampdorii. Areszt i śledztwo prokuratora