Kjaer opowiedział o interwencji po zasłabnięciu Eriksena

Simon Kjaer
Simon Kjaer fot. PressFocus

Simon Kjaer w trakcie Euro 2020 został powszechnie uznany za bohatera. Zawodnik wyróżnił się niezwykłą odpowiedzialnością, gdy w trakcie meczu Dania – Finlandia przytomność stracił Christian Eriksen. Obrońca AC Milanu wrócił pamięcią do dramatycznych zdarzeń w wywiadzie dla Corriere della Sera.

  • Simon Kjaer ma na swoim koncie ponad 100 występów w reprezentacji Danii
  • 32-latek w rozmowie z Corriere della Sera wrócił do wstrząsających zdarzeń z Euro 2020
  • Doświadczony obrońca opowiedział o momencie, gdy na murawie Parken miały miejsce dramatyczne zdarzenia

Kjaer: nie jestem bohaterem

Simon Kjaer nie tylko udzielił pierwszej pomocy piłkarzowi Interu Mediolan, gdy ten miał atak serca. Ponadto zaopiekował się żoną zawodnika, gdy ta była roztrzęsiona tym, co działo się na murawie stadionu w Kopennhadze.

Kapitan reprezentacji Danii opowiedział o tym, co wydarzyło się na Parken, gdy pod koniec pierwszej połowy pierwszego spotkania Duńczyków na europejskim czempionacie na murawę upadł Christian Eriksen.

– Zrobiłem tylko to, co musiałem. Nie jestem bohaterem. Starałem się zachować przytomność umysłu, jak moi pozostali koledzy z drużyny. Wszyscy byliśmy zaangażowani w tę sytuację. Zrobilibyśmy to samo, gdyby to się stało z naszym rywalem – przekonywał Kjaer w rozmowie z Corriere della Sera.

– Najważniejsze, że dzisiaj z Christianem wszystko w porządku. To jedyna ważna rzecz. To, co zrobiłem, odbywała się bez zastanowienia. Te działania były instynktowne. Wszystko działo się automatycznie. Pierwszy raz w życiu przeżyłem coś podobnego i mam nadzieję, że już nigdy więcej to się nie powtórzy – powiedział zawodnik.

W najbliższy poniedziałek Milan na wyjeździe zmierzy się z Sampdorią. Start meczu zaplanowany jest na 20:45.

Czytaj więcej: Milan ponownie wypożyczył obrońcę

Komentarze