Kolejny Polak w Serie A! Z Żyliny do La Spezii

Jakub Kiwior
Jakub Kiwior PressFocus

Spezia Calcio poinformowała o zakontraktowaniu Jakuba Kiwiora z MKS Żyliny. Tym samym środkowy obrońca dołączy do Arkadiusza Recy, który przed kilkoma dniami również podpisał kontrakt z tym włoskim klubem.

  • Spezia Calcio zakupiła Jakuba Kiwiora z MKS Żyliny
  • Słowacy otrzymają za Polaka 1,5 miliona euro
  • Środkowy obrońca podpisał czteroletni kontrakt

Kolejny Polak w Spezii, Kiwior dołącza do Recy

Spezia Calcio poinformowała o pozyskaniu Jakuba Kiwiora. 21-latek przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy MKS Żyliny, gdzie zbudował swoją pozycję. Drużyna z La Spezii zapłaci Słowakom 1,5 miliona, a sam środkowy obrońca podpisał czteroletni kontrakt.

Tym samym Kiwior dołącza do Arkadiusza Recy, który przed kilkoma dniami został ogłoszony nowym zawodnikiem klubu Serie A.

W komunikacie na oficjalnej stronie internetowej, Spezia określa Polaka jako “zawodnika z doskonałą techniką i świetną fizycznością”, a także nazywa “kluczowym punktem polskiej reprezentacji młodzieżowej”. Faktem jest, iż Kiwior zadebiutował w kadrze Biało-czerwonych do lat 21 we wrześniu ubiegłego roku i od tamtej pory rozegrał dla niej pięć spotkań.

Środkowy obrońca w wieku 16 lat opuścił GKS Tychy i przeniósł się do młodzieżowych sekcji Anderlechtu. W Brukseli nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie, za to ugruntował swoją pozycję na Słowacji. W barwach MKS Żylina rozegrał 60 spotkań. Zanotował w nich cztery gole i pięć asyst. Teraz dostanie szansę w jednej z topowych europejskich lig, w której wielu Polaków zdołało odcisnąć swoje piętno.

Przeczytaj również: Reca oficjalnie zmienił klub.

Komentarze