Kilka opcji dla Calhanoglu. Niepewna przyszłość Turka

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu PressFocus

Przyszłość Hakana Calhanoglu w dalszym ciągu stoi pod dużym znakiem zapytania. Reprezentantowi Turcji z końcem obecnego sezonu wygasa obecny kontrakt z Milanem, a obie strony na razie nie doszły do porozumienia w sprawie jego przedłużenia. 27-latek nie może jednak narzekać na brak innych opcji.

Waży się przyszłość Calhanoglu

Rossoneri chętnie zatrzymaliby Calhanoglu, ale tylko na swoich warunkach. Według medialnych doniesień Milan oferował piłkarzowi przedłużenie umowy i wynagrodzenie w wysokości około czterech milionów euro, łącznie z bonusami. Oczekiwania reprezentantów tureckiego zawodnika są jednak znacznie wyższe i wynoszą pięć milionów euro plus bonusy. W ostatnim czasie nie doszło również do żadnego zbliżenia stanowisk.

Calhanoglu najchętniej zostałby w Mediolanie, gdzie czuje się bardzo dobrze i jest ważnym zawodnikiem zespołu. Ma jednak kilka innych opcji na wypadek, gdyby Rossoneri nie byli skłonni poprawić swojej dotychczasowej propozycji. Według informacji MilanLive.it pozyskaniem reprezentanta Turcji poważnie zainteresowane są trzy kluby.

Zawodnik Milanu znajduje się w kręgu zainteresowań między innymi Juventusu. W najbliższym czasie nie należy się jednak spodziewać konkretnych decyzji ze strony przedstawicieli Starej Damy. Chcą się bowiem wstrzymać do czasu wyjaśnienia kwestii posady trenera zespołu na kolejny sezon.

Calhanoglu ma również znajdować się na celowniku Arsenalu, dla którego ma być alternatywą na wypadek, gdyby nie udało im się zatrzymać w zespole wypożyczonych z Realu Madryt Daniego Ceballosa i Martina Odegaarda.

Piłkarza chętnie w zespole widzieliby również przedstawiciele tureckiego Galatasaray. Sam Calhanoglu wielokrotnie w przeszłości przyznawał, że kibicuje klubowi ze Stambułu i chciałby w przyszłości założyć jego koszulkę. Wydaje się jednak, że letnie okno transferowe to jeszcze zbyt szybko na taki ruch.

Komentarze