Kibice Juventusu wściekli po derbach

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Massimiliano Allegri znalazł się pod obstrzałem kibiców Juventusu po piątkowych derbach z Torino. Stara Dama w słabym stylu zaledwie zremisowała z lokalnym rywalem tym samym komplikując sobie jeszcze bardziej i tak nie zbyt dobrą sytuację w tabeli Serie A.

  • Juventus tylko zremisował w derbach w Torino
  • Kibice zarzucają trenerowi Starej Damy defensywny styl gry
  • Sytuacja w tabeli Serie Starej Damy robi się coraz trudniejsza

Juventus musi walczyć o najlepszą czwórkę

Bianconeri dobrze rozpoczęli ten mecz i szybko, bo już w 13. minucie objęli prowadzenie. Strzałem głową piłkę w siatce Torino umieścił De Ligt i zrobiło się 1:0. Jednak im dłużej trwało to spotkanie, tym gra Juventusu stawała się ociężała, powolna, a gospodarze często ograniczali się do defensywy. Popularne “Byki” zasłużenie doprowadziło do wyrównania po zmianie stron. W 62. minucie gola dającego ostatecznie remis w tym starciu zdobył Andrea Belotti.

Allegri był już wielokrotnie w tym sezonie krytykowany za defensywny styl gry Juventusu. Kibice oraz klub mieli nadzieję, że po transferach Dusana Vlahovicia i Denisa Zakarii obraz gry drużyny ze stolicy Piemontu się odmieni. Nic bardziej mylnego. Serbski napastnik był niezaangażowany w grę, nie miał sytuacji ani wsparcia ze strony kolegów z drużyny, a bianconeri przez większą cześć spotkania bronili się przed atakami dużo słabszego rywala.

To wszystko rozzłościło tifosich Juventusu. Kibice czują się sfrustrowani postawą piłkarzy bianconerich i kierują swoje negatywne emocje w stronę trenera Starej Damy. Fani zaczynają mieć wątpliwości, czy ich ukochany klub zdoła zająć miejsce w pierwszej czwórce na koniec sezonu. Juventus porównują do angielskiego Burnley i szydzą, że piłkarze grają, jakby walczyli o utrzymanie.

Tweet jednego z kibiców, który zauważa, że Juventus wydał osiemdziesiąt milionów euro na transfery, aby bronić się w domowym meczu przeciwko Torino dokładnie obrazuje nastroje kibiców bianconerich.

Juventus w tym momencie ma trzy punkty przewagi nad piątą Atalantą, jednak klub z Bergamo ma o dwa mecze rozegrane mniej. Rywalizacja o czwarte miejsce w tabeli Serie A staje się coraz ciekawsza.

Zobacz także: Juventus zawiódł w derbach Turynu, grał Szczęsny [WIDEO]

Komentarze