Kibice Interu z wiadomością do Lukaku. “Sprzedajesz się temu, kto da więcej”

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Imago/Gribaudi

Inter Mediolan długo pracował nad definitywnym transferem Romelu Lukaku. Ten deklarował swoje przywiązanie do Nerrazzurich, natomiast w ostatnim czasie nawiązał kontakt z Juventusem, który zaoferował mu lepsze warunki. Kibice finalisty Ligi Mistrzów odwrócili się od belgijskiego napastnika.

  • Romelu Lukaku jest bliski powrotu do Serie A
  • Belg negocjuje warunki kontraktu z Juventusem
  • Kibice Interu Mediolan odwrócili się od napastnika

“Zanim staniesz się mistrzem, musisz stać się mężczyzną”

Przy okazji pierwszej przygody w Serie A Romelu Lukaku stał się prawdziwym idolem kibiców, prowadząc Inter Mediolan do mistrzostwa Włoch. Po świetnym sezonie Chelsea wydała na niego ponad 100 milionów euro, co szybko okazało się transferowym niewypałem. Po rocznym pobycie w Londynie Lukaku wrócił do Mediolanu w ramach rocznego wypożyczenia.

Sezon 2022/2023 był dla niego dosyć przeciętny. Problemy zdrowotne, a także długi powrót do formy fizycznej sprawiły, że Simone Inzaghi traktował go głównie jako rezerwowego. Pomimo tego, Belg wielokrotnie zapewniał, że jego priorytetem są stałe przenosiny do Interu.

Nerrazzuri pracowali nad transferem, natomiast Chelsea stawiała wymagające żądania. Do rywalizacji o napastnika włączył się w ostatnich dniach Juventus, czyli jeden z największych rywali Interu w kraju. 30-latek jest otwarty na przeprowadzkę do Turynu i negocjuje z klubem, który może zapewnić mu większe pieniądze. Transfer jest bliski finalizacji, dlatego kibice Interu postanowili wystosować oficjalne oświadczenie, wymierzone w stronę Lukaku.

“Ci którzy zdradzili, zrobią to ponownie nie dlatego, że sprawia im to przyjemność, ale dlatego, że leży to w ich naturze”. Te słowa są prawdą, ponieważ Ty, Romelu, zdradziłeś nasz wszystkich. Broniliśmy Cię w czasie kiedy miałeś słabą formę, broniliśmy Cię, gdy kibice drużyny, która chce Cię sprowadzić, szydzili z Ciebie. Teraz odpłacasz nim się ciosem godnym Brutusa. Całowałeś ten herb, który dla nas jest wart więcej niż życie, a teraz jak tani najemnik sprzedajesz się temu, kto da więcej. Zanim zostaniesz mistrzem, musisz stać się mężczyzną. Na razie nim nie jesteś” – czytamy.

Zobacz również: Kibice Interu przeciwni transferowi Juana Cuadrado. Chcieli protestować

Komentarze