Kessie ofiarą rasistowskiego ataku

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Grzegorz Wajda

La Gazzetta dello Sport podała dziś informację, że kibice Interu Mediolan obrażali Francka Kessiego rasistowskimi okrzykami podczas ostatniego meczu derbowego.

Czytaj dalej…

Każdy sympatyk włoskiej piłki czekał w niedzielę na starcie dwóch mediolańskich zespołów. Ostatecznie spotkanie derbowe padło łupem drużyny Interu, która wygrała w stosunku trzy do dwóch.

Niestety włoskie media doniosły, że podczas tego piłkarskiego spektaklu doszło do kilku przykrych incydentów, które szczególnie dotknęły Francka Kessiego, zawodnika AC Milan, który miał być adresatem rasistowskich okrzyków ze strony najzagorzalszych kibiców Interu. Chodzi tu przede wszystkim o imitowanie małpich odgłosów przy każdym kontakcie piłkarza z futbolówką.

La Gazzetta dello Sport podaje, że tego typu dźwięki były szczególnie intensywne podczas pierwszej części meczu, a dokładnie to podczas początkowych piętnastu minut.

Przypomnijmy, że kibice Interu byli już w tym sezonie pod lupą włoskich mediów, kiedy to na podobnie zachowania uskarżał się zawodnik Napoli – Kalidou Koulibaly.

Komentarze