Kessie odejdzie, Bakayoko zostanie?

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Grzegorz Wajda

Tiemoue Bakayoko jest wypożyczony do AC Milan z Chelsea Londyn do końca tego sezonu. Rossoneri są nawet gotowi sprzedać Francka Kessie, aby mieć pieniądze na wykupienie Francuza z The Blues – donosi Corriere dello Sport.

Czytaj dalej…

Klub z San Siro, przy umowie wypożyczenia, zawarł opcję przeprowadzenia transferu definitywnego Tiemoue Bakayoko. Rossoneri są zdecydowani z niej skorzystać, ale będą musieli zapłacić 40 milionów euro.

Włoski dziennik informuje, że to jest bardzo wysoka kwota dla AC Milan, który już zimą kupił Lucasa Paquetę i Krzysztofa Piątka. Dlatego działacze mogę mieć problem z transferem Bakayoko, jeśli nie sprzedadzą żadnego piłkarza.

Na San Siro mają jednak plan, jak znaleźć pieniądze. Klub miałby sprzedać Francka Kessie. Trener Gennaro Gattuso niżej bowiem ocenia jego umiejętności niż te prezentowane przez Bakayoko. Dlatego zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej może latem zostać sprzedany lub trafić w rozliczeniu na Stamford Bridge. Spekuluje się, że sprowadzenie 22-latka rozważa menedżer The Blues czyli Maurizio Sarri.

Tiemoue Bakayoko jest obecnie jednym z kluczowych zawodników AC Milan. 24-latek wystąpił w 26 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Komentarze