Kessie na liście transferowej Rossonerich?

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media donoszą, że władze AC Milanu wystawiły Francka Kessiego na listę transferową, oczekując teraz atrakcyjnych ofert ws. piłkarza. Na Półwyspie Apenińskim słychać głosy, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej został wyceniony przez klub z Lombardii na 35-40 milionów euro.

Czytaj dalej…

Mimo zaledwie 22 lat zawodnik ma już na swoim koncie 27 występów w reprezentacji swojego kraju i 101 spotkań w Serie A. Oczy wszystkich na Kessiego były skierowane, gdy w 2017 roku zdecydował się na transfer do Milanu, kosztując mediolańską ekipę 32 miliony euro.

Jeśli wierzyć doniesieniom La Gazzetta dello Sport, to Iworyjczyk nie znajduje się w planach nowego trenera Rossonerich w osobie Marco Giampaolo. Stąd też pomysł o rozstaniu z zawodnikiem. Prasa we Włoszech sugeruje, że silny fizycznie piłkarz ma zwolnić miejsce dla zawodników kreatywniejszych w swoich poczynaniach.

Kessie nie ukrywa, że marzy mu się transfer do Premier League, ujawniając swego czasu, że jest kibicem Manchesteru United. Gdyby faktem stało się, że Paul Pogba zmieniłby barwy klubowe, to niewykluczone, że właśnie broniący obecnie barw mediolańskiej ekipy zawodnik miałby go zastąpić w szeregach teamu z Old Trafford.

Komentarze