Sarri i Kepa znów w jednej drużynie?

Kepa Arrizabalaga
Kepa Arrizabalaga Pressfocus

Jak dowiedział się portal Il Messaggero, Maurizio Sarri celuje w spotkanie z Kepą Arrizabalagą w Rzymie. Co prawda, transfer w zimowym okienku nie dojdzie do skutku, jednak opiekun Lazio widzi 27-latka w swojej drużynie. Finalizacja całej operacji miałaby miejsce dopiero latem.

  • Kepa Arrizabalaga łączony z przenosinami do Lazio
  • Hiszpanem mocno zainteresowany jest Maurizio Sarri
  • Trener rzymian zamierza sprowadzić nowego bramkarza latem, z kolei zimą planuje wypożyczyć pomocnika Evertonu

Kepa zadecydował, że opuści Chelsea po sezonie

Kepa Arrizabalaga został ściągnięty do Chelsea właśnie przez Maurizio Sarriego. Włoch, kiedy jeszcze pracował w Londynie, dopiął transfer Hiszpana za 72 mln euro. Kwota dość spora, ale nie było to małżeństwo z rozsądku. Po kilku dobrych występach, golkiper stracił na jakości, a do tego wpadł też w konflikt z trenerem.

Podczas zmagań w ramach finału Pucharu Ligi Angielskiej, Kepa odmówił Sarriemu zejścia pod koniec dogrywki. Bramkarz swoim zachowaniem rozwścieczył wówczas szkoleniowca, który później już rzadziej stawiał na 27-latka. Co ciekawe, Hiszpan podczas serii jedenastek został bohaterem The Blues, którzy finalnie sięgnęli po krajowe trofeum.

Odkąd do Chelsea trafił Mendy, nie można powiedzieć, że Kepa jest zadowolony ze swojej sytuacji. Bycie tylko rezerwowym, od dłuższego czasu męczy zawodnika. Stąd miał poprosić swoich agentów, aby zaczęli działać na rynku, gdy jego rywal z bramki wyjechał na Puchar Narodów Afryki.

Dziennikarze Il Messaggero przekazali, że Maurizio Sarri planuje spotkanie z Kepą jeszcze w tym miesiącu. Według portalu, obaj panowie mieliby spotkać się w Rzymie, gdzie golkiper usłyszałby wstępną ofertę kontraktu od Lazio. Umowa Hiszpana z Chelsea wygasa dopiero w 2025 r., jednak jego wartość drastycznie spadła i szacuje się, że teraz będzie kosztował najwięcej 20 mln euro. Chelsea nie puści swojego bramkarza zimą, ale rozważy każdą konkretną propozycję latem.

Co więcej, Sarri przekonał do tego ruchu swoich współpracowników, dlatego transfer jest już tylko kwestią czasu. Natomiast w styczniu do stolicy Włoch może trafić inny gracz z Premier League, Allan. Brazylijczyk z Evertonu jest łączony z półrocznym wypożyczeniem do Lazio z opcją wykupu.

Czytaj więcej: Isco nie zostanie kolegą Piątka

Komentarze