Karygodne zachowanie kibiców Spezii. Za cel obrali trenera Torino

Ivan Jurić
Ivan Jurić PressFocus

Portal “Get Italian Football News” donosi, że podczas sobotniego meczu Spezii z Torino doszło do karygodnego zachowania kibiców gospodarzy. Fani podczas spotkania mieli obrażać Ivana Juricia na tle rasowym. Murem za trenerem stanął Emanuel Gyasi, kapitan zespołu ze Stadio Alberto Picco, który uciszał trybuny.

  • Kolejny problem z rasizmem na stadionach Serie A
  • Kibice Spezii obrażali Ivana Juricia
  • Za trenerem Torino wstawił się Emanuel Gyasi, kapitan “Orzełków”

Emanuel Gyasi stanął w obronie Ivana Juricia

Sobotni mecz Spezii z Torino zakończył się wysokim zwycięstwem gości 4:0. Niestety w trakcie spotkania doszło do karygodnego zachowania kibiców ze Stadio Alberto Picco. Fani popularnych “Orzełków” obrażali na tle rasowym Ivana Juricia, ze względu na jego chorwackiego pochodzenie.

Murem za szkoleniowcem Torino stanął Emanuel Gyasi. Kapitan Spezii próbował uciszyć fanów na Stadio Alberto Picco. Chwilę później arbiter techniczny skonsultował się z sędzią głównym i spotkanie zostało na kilka minut przerwane. Spiker w tym czasie poprosił kibiców własnego klubu o zaprzestanie i kulturalne wspieranie swojego ukochanego zespołu.

Nie tak dawno Dusan Vlahovic z Juventusu również był atakowany na tle rasowym przez fanów Atalanty. Jeszcze wcześniej Jose Mourinho namawiał fanów Romy do zaprzestania rasistowskich nadużyć w kierunku Dejana Stankovicia, szkoleniowca Sampdorii. Ten problem pojawia się zbyt często na włoskich boiskach.

Sprawdź także: Gasperini niepewny swej przyszłości w Atalancie

Komentarze