Dotkliwe kary dla piłkarzy zamieszanych w przepychanki podczas półfinału pucharu Włoch

Piłkarze Juventusu i Interu
Piłkarze Juventusu i Interu Pressfocus

Nieładne sceny oglądali kibice pod koniec meczu Juventusu z Interem Mediolan. Po awanturze między piłkarzami obu drużyn, sędzia ukarał czerwonymi kartkami Romelu Lukaku, Juana Cuadrado i Samira Handanovicia. Komisja ligi podjęła decyzję o nałożeniu na piłkarzy dodatkowych kar.

  • Podczas półfinału pucharu Włoch między zawodnikami Juventusu i Interu doszło do awantury
  • Czerwone kartki obejrzeli Romelu Lukaku, Juan Cuadrado i Samir Handanovic
  • Komisja ligi włoskiej nałożyła dodatkowe kary na zawodników zaangażowanych w przepychanki

Piłkarze Juventusu i Interu ukarani przez komisję ligi

Zawrzało między zawodnikami Juventusu i Interu Mediolan w półfinałowym meczu pucharu Włoch. Po golu z rzutu karnego Romelu Lukaku między piłkarzami doszło do przepychanek, a sędzia zdecydował się na wyrzucenie z boiska Belga. Po końcowym gwizdku zawodnicy starli się po raz kolejny, a czerwonymi kartkami ukarano Samira Handanovicia i Juana Cuadrado. 

Komisja ligi włoskiej zdecydowała się nałożyć na całą trójkę dodatkowe kary. Romelu Lukaku będzie pauzował tylko przez jeden mecz, natomiast Handanovic zobligowany jest do zapłacenia kary finansowe w wysokości 10 tysięcy euro. 20 tysięcy do zapłacenia natomiast ma asystent dyrektora sportowego Nerazzurrich, Dario Baccin.

Najdotkliwsza kara spotkała Juana Cuadrado, który był jednym z prowodyrów zamieszania. Komisja Ligi postanowiła ukarać go grzywną w wysokości 20 tysięcy euro i zawieszeniem na trzy spotkania. 

Władze Interu domagają się natomiast interwencji wobec rasistowskich obelg, jakie kierowane były przez kibiców Juventusu w stronę Romelu Lukaku. Wicemistrzowie Włoch nie będą się odwoływać od czerwonej karki dla Lukaku.

Komentarze

Na temat “Dotkliwe kary dla piłkarzy zamieszanych w przepychanki podczas półfinału pucharu Włoch