Mourinho wyjawił przyszłość kapitana Romy

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini PressFocus

Po tym, jak Lorenzo Pellegrini dzięki swojemu dubletowi pomógł Romie w meczu z CSKA Sofia (5:1), Jose Mourinho ogłosił, że kapitan przedłuży swój kontrakt w najbliższych dniach. Obecna umowa obowiązuje jedynie do 30 czerwca.

  • Przyszłość Lorenzo Pellegriniego w Romie była kwestionowana, jako że obecna umowa wiąże go z klubem zaledwie do 30 czerwca
  • Jose Mourinho wyjawił jednak, że kapitan Giallorossich w najbliższych dniach przedłuży swój kontrakt

Mourinho: Pellegrini powiedział mi, że za kilka dni przedłuży kontrakt

AS Roma rozpoczęła grę w Lidze Konferencji od efektownego zwycięstwa. Giallorossi pokonali u siebie CSKA Sofia aż 5:1, a bohaterem spotkania był Lorenzo Pellegrini. Włoch zanotował dublet i poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa w debiutanckim starciu nowych rozgrywek.

Przyszłość kapitana rzymian pozostawała jednak nieznana. Obecny kontrakt łączący pomocnika z klubem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Przedłużające się negocjacje sprawiły, że relacje zawodnika z kibicami uległy osłabieniu, ale po zakończeniu spotkania Jose Mourinho podał nowe informacje na ten temat.

Pellegrini to wysokiej jakości gracz o ogromnym potencjale. Powiedział mi, że w ciągu kilku najbliższych dni podpisze nową umowę. To umocni jego relację z kibicami – wyjawił “The Special One”.

Jednocześnie Portugalczyk tonował nastroje po wysokim zwycięstwie.

Tak, powstaje zespół. Musimy być zjednoczeni, nawet, gdy przyjdą porażki. Nie graliśmy jednak dobrze. Nie podobała mi się nasza jakość, środek pola grał z małą intensywnością. Tylko Eldor Szomurodow i Pellegrini naciskali wysoko. Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo tak dużą różnicą bramek – uważa szkoleniowiec Giallorossich.

Póki co Mourinho poprowadził Romę do kompletu trzech zwycięstw w Serie A. Udało mu się też awansować do Ligi Konferencji po dwumeczu z Trabzonsporem.

Lorenzo Pellegrini jest wychowankiem Romy, ale spędził dwa lata w Sassuolo. W barwach Giallorossich rozegrał 158 spotkań. Zanotował w nich 26 bramek i 36 asyst.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:24.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Roma – CSKA Sofia: Giallorossi nie dali szans Bułgarom.

Komentarze