Kapitalna seria Interu podtrzymana, pogrom na San Siro

Ashley Young
Ashley Young Press Focus

W ostatniej kolejce Serie A Inter Mediolan pokonał Udinese Calcio 5:1 (2:0). Tym samym gospodarze zanotowali 17. zwycięstwo (a 16. z kolei) na swoim obiekcie w ligowej kampanii 2020/21. Podopieczni Antonio Conte już kilka tygodni temu zapewnili sobie Scudetto. Ostatecznie ekipa z San Siro zdobyła 91 oczek. Z kolei Udinese Calcio w tym momencie plasuje się na 14. lokacie (40 punktów).

Podopieczni Antonio Conte błyskawicznie strzelili pierwszego gola w niedzielnym starciu Serie A. Już w ósmej minucie Lautaro Martinez sprytnie zagrał do Ashleya Younga, a ten zdołał pokonać bramkarza Udinese Calcio.

Do przerwy mistrzowie Włoch prowadzili już dwoma trafieniami. Pod koniec tej części gry mediolańczycy mieli rzut wolny, do futbolówki podszedł Christian Eriksen, piłka odbiła się jeszcze od zawodników rywali ustawionych w murze i wpadła obok Juana Musso.

Kilka minut po zmianie stron zakotłowało się w polu karnym gości. Najpierw blisko bramki był Martinez. Dobrze interweniował jednak golkiper Udinese Calcio. Chwilę później bramkarz tego klubu poradził sobie ze strzałem Eriksena.

Podopieczni Conte dopięli jednak swego. Marvin Zeegelaar faulował w polu karnym Achrafa Hakimiego, a z “jedenastki” nie pomylił się Martinez. Na 4:0 ładnym strzałem podwyższył Ivan Perisić po podaniu od Matiasa Vecino.

W 72. minucie było 5:0. Alexis Sanchez przy probie dośrodkowania trafił w słupek, piłka odbiła się od Romelu Lukaku i wpadła do bramki rywali. Niedługo potem rzut karny pewnie wykorzystał zaś Roberto Pereyra i goście nieco zmniejszyli straty.

Finalnie więcej bramek już nie padło i podopieczni Conte wygrali na koniec sezonu Serie A z Udinese Calcio 5:1.