Gwiazdor Lazio otwarty na transfer do Premier League

Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic Pressfocus

Lazio Rzym może już wkrótce zmierzyć się z problemami kadrowymi. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ekrema Konura, Sergej Milinkovic-Savic jest gotowy na dołączenie do Arsenalu.

  • Sergej Milinkovic-Savic jest jednym z liderów Lazio Rzym
  • Serbem poważnie interesuje się Arsenal
  • Pomocnik zdaniem mediów jest otwarty na przenosiny do ekipy Kanonierów

Arsenal dopnie swego w kwestii transferu Serba?

Sergej Milinkovic-Savic dość szybko wrócił do klubu z Mistrzostw Świata w Katarze. Serbowie nie wyszli z grupy i udział w mundialu zakończyli już na etapie fazy grupowej. Wpłynęło to prawdopodobnie na decyzje pomocnika Lazio Rzym na temat dalszej przyszłości.

27-latek wielokrotnie kuszony był przez europejskie potęgi, jednak pozostawał lojalny wobec Orłów. Od dłuższego czasu pomocnik figuruje na szczycie listy życzeń Arsenalu, który coraz mocniej naciska na jego transfer. Do tej pory Lazio odrzucało zapędy Kanonierów, choć media przekazały, że Serb zaczął rozważać zmianę barw klubowych.

Ekrem Konur poinformował, że Sergej Milinkovic-Savic jest otwarty na przenosiny do Arsenalu. Do transferu może dojść nawet w zimowym okienku transferowym. Kontrakt zawodnika ważny jest jeszcze do czerwca 2024 roku, jednak prawdopodobnie nie zostanie przedłużony. Z tego względu Lazio może postarać się o sprzedaż swojej gwiazdy jak najszybciej, by móc zainkasować z tego tytułu możliwie najwyższą kwotę.

Latem zarząd Orłów wyceniał Serba na ok. 120 milionów euro. Cena ta w ostatnich tygodniach spadła. Portal Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro.

U nas również: Juventus wytypował priorytet transferowy na lato

Komentarze