Chelsea ma konkurenta w wyścigu o transfer Andre Onany

Andre Onana
Andre Onana Pressfocus

Manchester United zdecydował się przedłużyć umowę z Davide de Geą. Nie wpływa to jednak na plany transferowe klubu. A w tych figuruje sprowadzenie nowego bramkarza. Gianluca Di Marzio przekazał, że Czerwone Diabły postarają się o angaż Andre Onany. 

  • Inter Mediolan spodziewa się solidnego zarobku ze sprzedaży Andre Onany
  • Kameruńczyk od dłuższego czasu obserwowany jest przez Chelsea
  • Oprócz The Blues o jego transfer planuje postarać się również Manchester United

Andre Onana konkurencją dla De Gei?

Pełen paradoksów jest obecny sezon dla Davida De Gei. Bramkarz Manchesteru United prowadzi w klasyfikacji “złotej rękawicy” pod względem ilości czystych kont w obecnej kampanii Premier League. Z drugiej strony popełnił najwięcej błędów prowadzących bezpośrednio do utraty gola. 

Manchester United mimo to jest skłonny przedłużyć kontrakt z Hiszpanem. Planuje jednak sprowadzić mu konkurenta do gry w wyjściowym składzie. Miałoby to podnieść poziom rywalizacji i narzucić presję na golkipera. Na liście życzeń klubu znalazł się Andre Onana. 

Do tej pory Kameruńczyk pozostawał głównym celem Chelsea. The Blues obecnie wydają się dużo mniej atrakcyjnym kierunkiem od Manchesteru United. Dlatego też Czerwone Diabły nie muszą się czuć na straconej pozycji. 

Gianluca Di Marzio podaje, że Inter spodziewa się zarobku na Onanie w wysokości 50 milionów euro. Obaj angielscy giganci gotowi są przeznaczyć takie pieniądze na bramkarza.

Sprawdź: Nie tylko Kessie. Inter rozważa angaż innego piłkarza Barcy

Komentarze