Kalidou Koulibaly zaliczy szybki powrót do Serie A?

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Kalidou Koulibaly znalazł się na radarze Interu Mediolan. Chelsea nie wyklucza rozstania się ze swoim zawodnikiem, mając z tyłu głowy możliwość zakontraktowania dużo młodszego Josko Gvardiola, który kapitalnie zaprezentował się na mundialu w Katarze.

  • Przygoda Kalidou Koulibaly’ego z Chelsea może potrwać bardzo krótko
  • Media już spekulują o odejściu 31-latka ze Stamford Bridge
  • Co ciekawe, środkowy obrońca może wrócić do Serie A

Inter Mediolan sprowadzi Kalidou Koulibaly’ego?

Według włoskiej gazety “La Reppublica”, Inter Mediolan jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z Kalidou Koulibalym w najbliższym zimowym oknie transferowym. Ta wiadomość idzie w parze z doniesieniami płynącymi z Anglii, które mówią o tym, że Chelsea jest otwarta na sprzedaż senegalskiego środkowego obrońcy.

Włodarze “The Blues” mieli stracić zaufanie do 31-letniego stopera z powodu jego słabych występów w pierwszych miesiącach obecnego sezonu i chętnie wysłuchają ofert od innych klubów, ponieważ liczą na odzyskanie części zainwestowanych w Senegalczyka pieniędzy i chcą zrobić miejsce dla nowego defensora, z którym zwiążą przyszłość.

Z przeprowadzką na Stamford Bridge łączeni są bowiem tacy zawodnicy jak Josko Gvardiol, Piero Hincapie czy Milan Skriniar. Inter Mediolan podobno wykazał zainteresowanie pozyskaniem Kalidou Koulibaly’ego, gdyż latem 2023 roku mogą stracić Milana Skriniara i Stefana De Vrija.

Obu tym piłkarzom po aktualnej kampanii kończą się kontrakty i jeszcze nie przedłużyli swoich umów. Kalidou Koulibaly ma spore doświadczenie w Serie A, gdzie przez kilka sezonów przywdziewał koszulkę Napoli. Chelsea podczas ostatniego letniego okienka transferowego za stopera mającego świetne warunki fizyczne zapłaciła około 38 mln euro

Komentarze