Juventus pytał o obrońcę Barcelony

Jordi Alba
Jordi Alba PressFocus

Juventus w najbliższym czasie chciałby zwiększyć rywalizację na pozycji lewego obrońcy. “Stara Dama” podobno zwróciła się do Barcelony ws. ewentualnego pozyskania Jordiego Alby, ale odpowiedź samego piłkarza była odmowna.

  • Juventus szuka na rynku transferowym lewego obrońcy
  • Na celownik “Bianconerich” trafił m.in. Jordi Alba
  • Zawodnik raczej nie przyjmie oferty z Turynu

Jordi Alba nie rusza się z Barcelony

Massimiliano Allegri jest zdesperowany, aby w najbliższym czasie zakontraktować nowego lewego obrońcę. Juventus podobno jest zainteresowany Jordim Albą i nawet złożył zapytanie w tej sprawie do Barcelony. Możliwe, że hiszpański klub rozważyłby rozstanie się z zawodnikiem, który ma ogromną pensję, ale weto stawia sam piłkarz, który dobrze czuje się w stolicy Katalonii – podaje “SPORT”.

“Stara Dama” myślała o wypożyczeniu Hiszpana lub pozyskaniu go na zasadzie wolnego transferu. Kontrakt doświadczonego defensora z “Blaugraną” wygasa 30 czerwca 2024 roku i 91-krotny reprezentant “La Furia Roja” do końca swojej umowy nie ma zamiaru nigdzie się ruszać. 33-latek w tym momencie rywalizuje o pierwszy skład z młodziutkim Alejandro Balde.

O przeprowadzce Jordiego Alby do Serie A spekulowało się już podczas ostatniego letniego okienka transferowego. Wówczas “Barca” chciała pozbyć się byłego zawodnika Valencii, a do biur w stolicy Katalonii wpłynęła oferta od Interu Mediolan, jednak zgody na transfer podobnie jak teraz nie wyraził Jordi Alba, który jest szczęśliwy w Barcelonie.

33-letni lewy obrońca w 18 meczach trwających rozgrywek strzelił 1 bramkę i zaliczył 3 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 5 milionów euro.

Komentarze