Trwają poszukiwania nowego defensora. Juventus nawiązał kontakt z Villarrealem

Pau Torres
Pau Torres fot. PressFocus

Juventus mierzy się ze sporym problemem, jakim jest konieczność znalezienia nowego defensora. Dostępnych opcji powoli brakuje, co oznacza, że trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni. “Stara Dama” nawiązała kontakt z Villarrealem w sprawie transferu Pau Torresa.

  • Juventus najprawdopodobniej pożegna się z Matthijsem de Ligtem, który może zasilić Bayern Monachium
  • “Stara Dama” nawiązała kontakt z Villarrealem w sprawie transferu Pau Torresa
  • “Żółta Łódź Podwodna” oczekuje kwoty w wysokości 50 milionów euro

Duży problem z defensywą

Kibice Juventusu mają spore powody do obaw przed startem nadchodzącego sezonu. Po kilkunastu latach spędzonych w klubie, na odejście zdecydował się Giorgio Chiellini, który swoją karierę kontynuuje w Stanach Zjednoczonych. Bliski opuszczenia szeregów “Starej Damy” jest także Matthijs de Ligt. Poważne negocjacje w sprawie Holendra prowadzi Bayern Monachium, który najprawdopodobniej zostanie jego nowym pracodawcą.

Wobec takich ruchów na rynku transferowym, Juventus musi rozglądać się za nowym defensorem, który będzie w stanie uzupełnić braki kadrowe. Na szczycie listy życzeń jeszcze do niedawna znajdował się Kalidou Koulibaly, lecz ten lada moment zamieni Napoli na angielską Chelsea.

“Stara Dama” przygląda się takim kandydaturom, jak Gleison Bremer, Presnel Kimpembe czy Nikola Milenković, jednak zrealizowanie któregokolwiek z tych transferów nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Zdaniem “La Gazzetty dello Sport” Juventus ceni sobie umiejętności Pau Torresa, który w ostatnim czasie wyrósł na cel numer jeden. To właśnie w osobie Hiszpana władze włoskiego klubu widzą najpoważniejsze wzmocnienie defensywy.

36-krotny mistrz Włoch zdążył już nawiązać kontakt z Villarrealem. Hiszpanie są świadomi tego, że zatrzymanie w zespole 25-letniego obrońcy jest niemal niemożliwe. Aktualna wycena opiewa na 50 milionach euro, na co Juventus nie jest w stanie się zgodzić. W ciągu najbliższych dni dojdzie do rozmów w celu obniżenia wymaganej kwoty.

19-krotny reprezentant Hiszpanii odznacza się skuteczną grą pod bramką rywala. W minionym sezonie ligowym zanotował pięć trafień.

Zobacz również: Legendy włoskiego futbolu sceptyczne wobec de Ligta

Komentarze

Comments 4 comments

Z takimi transferami jeszcze długo większą część gabloty Juventusiku będą stanowić trofea z lat… ’77 i ’85, co było prawie 40-50 lat temu. Dziadkowie obecnych kibiców byli za młodzi by to widzieć 🙂 Pomijając prehistorię, zostaje jedynie 1x Puchar UEFA i jeden triumf w LM z Lippim czyli bliższa prehistoria bo tylko sprzed blisko 30 lat temu. 🙂

Merytoryczny pierd. Do tego wysadzony z paskudnym uśmieszkiem. Juventus niezaprzeczalnie jest najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech, więc pieprzenie o gablocie nawet nie było zabawne. Taki tylko cringe vibe wali od tego guartamela