Juventus złożył ofertę za bohatera reprezentacji Włoch

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli PressFocus

Juventus złożył już ofertę za Manuela Locatelliego. Stara Dama wie, że zawodnik znajduje się na fali wznoszącej i chce jak najszybciej dopiąć transakcję. Obecnie rekordowi mistrzowie Włoch proponują Sassuolo 30 milionów euro i Radu Dragusina.

  • Manuel Locatelli rozgrywa świetne Euro 2020
  • Juventus od dawna chciał zakontraktować gracza Sassuolo, a teraz chce jak najszybciej dopiąć transakcję
  • Stara Dama proponuje ze pomocnika 30 milionów euro i obrońcę z drużyn młodzieżowych, Radu Dragusina

Juventus złożył ofertę za Locatelliego

Według doniesień włoskich mediów, Juvetus złożył ofertę za Manuela Locatelliego. Stara Dama proponuje Sassuolo 30 milionów euro i kartę zawodniczą zawodnika swojej akademii, Radu Dragusina. 23-latek od dawna znajduje się w kręgu zainteresowań rekordowych mistrzów Włoch. Był nawet bliski przenosin do Turynu zeszłego lata. Z tego powodu uważa się, że pomocnik nosi w sercu Juventus, co miałoby ułatwić negocjacje.

Sassuolo jest jednak przekonane, że wartość ich zawodnika wzrośnie po Euro 2020, w którym póki co prezentuje się znakomicie. Wyróżnić należy zwłaszcza ostatni mecz Squadra Azzurra przeciwko Szwajcarii, w której Locatelli zanotował dublet.

Według Goal.com, Stara Dama chce jak najszybciej domknąć transakcję, bo obawia się licytacji z innymi klubami. Jej pierwsza propozycja opiewa na 30 milionów euro. Dodatkowo Juventus oferuje 19-letniego Radu Dragusina, zawodnika z akademii. Rumuna wiąże się również z przeprowadzką do Genoi.

Wartość transferowa Locatelliego wynosi obecnie około 40 milionów euro – i wciąż rośnie. Można zatem spodziewać się, że propozycja Starej Damy dopiero rozpocznie negocjacje. W minionym sezonie 23-latek zanotował cztery bramki i trzy asysty w 34 spotkaniach Serie A. Sam Locatelli może jeszcze w niedzielę rozegrać kolejny mecz dla reprezentacji Włoch, która zmierzy się z Walią.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. czerwca 2021 17:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Czterech graczy z włoskich boisk w naszej jedenastce kolejki!

Komentarze