Juventus zgodnie z planem, Derby Italii w półfinale

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. PressFocus

Juventus FC wywiązał się z roli faworyta, odnosząc pewne zwycięstwo nad SPAL Ferrara 4:0 (2:0) w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Mistrzowie Serie A od początku do końca dyktowali warunki gry, a goście nie mieli argumentów, aby dorównać Starej Damie. W półfinale Coppa Italia zagrają z Interem Mediolan.

Juventus FC do konfrontacji z ekipą z Serie B przystępował pewny swego. Podopieczni Andrei Pirlo mieli zamiar wygrać w środowy wieczór swoje trzecie z rzędu spotkanie. Z kolei ekipa Pasquale Marino miała nadzieję, że uda się jej sprawić niespodziankę na Allianz Stadium.

Stara Dama już w pierwszej połowie zdołała wybić swoim przeciwnikom z głów marzenia o awansie do półfinału Coppa Italia. Juventus miał sześć okazji strzeleckich, po których oddał cztery celne strzały. Po dwóch próbach golkiper rywali musiał wyciągać piłkę z siatki.

Pierwszy gol padł już w 17. minucie, a jego autorem był Alvaro Morata. Hiszpan wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie na Adrienie Rabiocie. Tymczasem w 33. minucie turyński team miał okazję na podwyższenie prowadzenia za sprawą Aarona Ramseya. Na jego przeszkodzie stanął jednak Etrit Berisha.

Drugi gol dla Juve stał się faktem w 33. minucie. Gianluca Frabootta wykorzystał podanie od Dejana Kulusevskiego, oddając piekielnie mocne uderzenie sprzed pola karnego. Żadnych szans na udaną interwencję nie miał golkiper SPAL. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

Juve nie pozostawiło złudzeń spadkowiczowi z Serie A

W drugiej połowie turyński team dążył do strzelenia kolejnych goli. Długo ta sztuka nie wychodziła Starej Dama, mimo stwarzanych sytuacji. Ostatecznie jednak trzecia bramka padła w 78. minucie. Asystę przy tym golu zaliczył wprowadzony po przerwie Federico Chiesa, a trafienie zaliczył Dejan Kulusevski, wykorzystując sytuację oko w oko z Berishą.

W doliczonym czasie Federico Chiesa ustalił wynik rywalizacji na 4:0. W kolejnej fazie rozgrywek Stara Dama zmierzy się w dwumeczu z Interem Mediolan. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 3 lutego, a rewanż tydzień później. Bianconeri z pewnością będą chcieli się zrewanżować Nerazzurrim za niedawną porażkę w Serie A.