Juventus widzi szanse na wolny transfer skrzydłowego Realu Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio fot. PressFocus

Juventus widzi możliwość pozyskania Marco Asensio w ramach wolnego transferu. Jego kontrakt z Realem Madryt wygasa 30 czerwca 2023 roku, a więc włoski gigant zamierza sfinalizować hitową transakcję w trakcie przyszłorocznego lata.

  • Kontrakt Marco Asensio z Realem Madryt wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • “Stara Dama” słynie z wykorzystywania okazji na rynku transferowym
  • Do hitowej przeprowadzki miałoby dojść w trakcie przyszłorocznego lata

Juventus chce skorzystać z okazji

W nadchodzącym letnim okienku Juventus zamierza przeprowadzić przynajmniej jeden hitowy transfer. “La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że chodzi o Marco Asensio, który będzie dostępny jako wolny zawodnik. Jego kontrakt z Realem Madryt wygasa bowiem 30 czerwca 2023 roku i nic nie wskazuje na to, aby miał zostać przedłużony.

Skrzydłowy nie cieszy się dużym zaufaniem Carlo Ancelottiego. W obecnym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach i strzelił jedną bramkę. Jego udział w grze Królewskich był jednak marginalny, bowiem na boisku spędził łącznie zaledwie 47 minut. Mistrzowie Hiszpanii już na niego nie liczą, w związku z czym po zakończeniu trwającej kampanii ma dojść do rozstania.

W mediach mówi się o rzekomym zainteresowaniu ze strony FC Barcelony, choć fundamenty pod zakontraktowanie go przyszłego roku zamierza postawić również Juventus. W ostatnich latach “Stara Dama” słynęła z wykorzystywania okazji na rynku i pozyskiwania zawodników w ramach wolnych transferów, a najświeższymi przykładami są Paul Pogba oraz Angel Di Maria.

W nadchodzącym lecie ekipa z Turynu planuje dokonać jakościowych wzmocnień, na które nie trzeba będzie wydawać wielkich pieniędzy. Właśnie z tego powodu na jej liście życzeń widnieją nazwiska Asensio oraz Alejandro Grimaldo.

Zobacz również: Czas zatrzymał się Manciniemu? Trzy nowe twarze w kadrze, a spodziewano się rewolucji kadrowej

Komentarze