Juventus zainteresowany reprezentantem Francji

Olivier Giroud
Olivier Giroud fot. PressFocus

Olivier Giroud nie może być pewny swojej przyszłości. Reprezentant Francji ma kontrakt ważny z Chelsea FC tylko do końca sezonu. Na dzisiaj nie zapowiada się, aby zawodnik go przedłużył. Tymczasem włoskie media wskazują, że napastnik znajduje się na krótkiej liście życzeń Juventusu FC.

Olivier Giroud w trakcie trwającej kampanii wystąpił w 15 meczach, notując w nich dziewięć trafień. Chociaż Francuz ma niezły bilans goli, to nie znajduje to uznania u przedstawicieli władz The Blues. Ich celem miało być odmłodzenie składu, stąd latem do klubu trafili między innymi Hakim Ziyech, Timo Werner, czy Kai Havertz.

W związku z powyższym francuskiemu napastnikowi przybyło konkurencji do gry. Niewykluczone natomiast, że pomocna dłoń do zawodnika wyciągnie jeden z klubów Serie A. Sky Sport Italia sugeruje, że Giroud byłby mile widziany w szeregach Juve. Ostatnio zresztą nawet trener Andrea Pirlo dał do zrozumienia, że przyjąłby piłkarza z otwartymi ramionami.

Ciekawa, a przede wszystkim niedroga alternatywa

Co prawda ze swoich roli wywiązują się Cristano Ronaldo i Alvaro Morata. Niemniej trzeba pamiętać, że Juventus gra na kilka frontach, więc posiadanie szerokiej ławki rezerwowych byłoby na pewno z przyjęte z radością przez opiekuna Starej Damy. Za przeprowadzką Giroud do Juve przemawiać może to, że jest to zawodnik do pozyskania za stosunkowo nieduże pieniądze. Rynkowa wartość Francuza szacowana jest na mniej więcej pięć milionów euro.

Giroud do Chelsea dołączył w styczniu 2018 roku z Arsenalu FC. Wcześniej bronił barw Montpellier HSC. W drużynie narodowej piłkarz zaliczył natomiast 105 spotkań, w których strzelił 44 goli. Mając na uwadze to, że w przeszłości Francuzi dobrze spisywali się w ataku Juve, że przypomnimy między innymi Michela Platiniego, czy Davida Trezegueta, to pozyskanie Giroud wydaje się ciekawym rozwiązaniem dla klubu z Piemontu.

Komentarze

Comments 4 comments