Juventus sięgnie po czołowego pomocnika Bundesligi?

Konrad Laimer
Konrad Laimer fot. PressFocus

Po sezonie Konrad Laimer zostanie wolnym zawodnikiem, a jego sytuacja budzi zainteresowanie wśród wielu europejskich klubów. Do tego grona dołączył Juventus, który pragnie wzmocnić środek pola.

  • Kontrakt Konrada Laimera z Lipskiem wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Austriak od dłuższego czasu znajduje się na radarach Bayernu Monachium
  • W ramach wolnego transferu planuje pozyskać go także Juventus

Juventus ponownie wykorzysta okazję?

Konrad Laimer od dawna jest czołowym pomocnikiem Bundesligi i budzi zainteresowanie europejskich gigantów. Na swojej liście życzeń ma go Bayern Monachium, który próbował ściągnąć go już w trakcie letniego okienka transferowego. Wszelkie oferty spotkały się z odmową ze strony Lipska, mającego nadzieję na przedłużenie umowy ze swoim pomocnikiem. Do takowego nie dojdzie, bowiem Austriak zamierza zmienić otoczenie i postawić krok naprzód. Wraz z końcem sezonu zostanie on więc wolnym zawodnikiem.

Media przekonywały, że jest on już dogadany z mistrzem Niemiec, lecz zostało to zdementowane. Sprawa przyszłości Laimera wciąż jest otwarta, zatem trafił on na radary Juventusu, słynącego z pozyskiwania zawodników na zasadach wolnego transferu. W minionym okienku w ten sposób do Turynu trafili Angel Di Maria i Paul Pogba.

“Stara Dama” mierzy się z poważnymi problemami w środku pola, a Laimer mógłby okazać się ich rozwiązaniem. Wciąż niepewna jest przyszłość Adriena Rabiota oraz Westona McKenniego, a dyspozycja Pogby po powrocie do zdrowia stanowi wielki znak zapytania. Niewątpliwie w środku pola włoskiego giganta znajduje się więc miejsce dla reprezentanta Austrii.

25-latek mierzy się z problemami zdrowotnymi, przez co w obecnym sezonie rozegrał zaledwie sześć spotkań. Łącznie ma na swoim koncie 167 występów w barwach Lipska.

Zobacz również: Zarząd Romy postanowił docenić pracę Mourinho

Komentarze

Comments 4 comments