Juventus przechwyci cel transferowy Romy?

Davide Frattesi
Davide Frattesi PressFocus

Adrien Rabiot latem może opuścić Juventus. Stara Dama chce być przygotowana na ewentualne odejście Francuza i rozgląda się za jego następcą. Na celownik Bianconerich trafił Davide Frattesi z Sassuolo Calcio.

  • Davide Frattesi do tej pory był łączony z AS Romą
  • Do walki o podpis pomocnika może włączyć się Juventus
  • 23-latek miałby zająć miejsce Adriena Rabiota

Frattesi zastąpi Rabiota w Turynie?

Wciąż niepewna jest przyszłość Adriena Rabiota, którego umowa z Juventusem wygasa 30 czerwca 2023 roku. Francuz nie wyklucza pozostania w Turynie na dłużej, jednak chciałby grać w Lidze Mistrzów. Bianconeri zatem rozglądają się za potencjalnym następcą byłego piłkarza PSG.

Według informacji “Tuttosport”, na celowniku Starej Damy znalazł się Davide Frattesi, który byłby chętny na przeprowadzkę do Turynu, nawet jeśli Juve nie uda się odzyskać zabranych piętnastu punktów za nieprawidłowości finansowe. Decyzja ws. odwołania w tej sprawie zapadnie 19 kwietnia.

Warto podkreślić, że Davide Frattesi od dawna jest przymierzany do AS Romy. Pomocnik Sassuolo Calcio był już bardzo blisko przenosin na Stadio Olimpico.

Czterokrotny reprezentant Włoch w 28 spotkaniach aktualnej kampanii strzelił 6 bramek. Portal “Transfermarkt” wycenia go na około 22 miliony euro.

Komentarze