Juventus zaczął przygotowania do nowej kampanii

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Juventus od środy 14 lipca zaczyna przygotowania do nowego sezonu. W klubie pojawił się już Massimiliano Allegri, który zaczyna swoją kolejną przygodę ze Starą Damą.

  • Juventus zaczął okres przygotowawczy do nowej kampanii
  • Początek przygotowań Starej Damy odbywać się będzie bez zawodników, którzy brali udział w Euro i Copa America
  • Kadrę ekipy z Turynu uzupełniają zawodnicy z drużyny do lat 23

Juventus z celem powrotu na szczyt

Juventus zacznie okres przygotowawczy do nowej kampanii bez zawodników, którzy brali udział w Mistrzostwach Europy i Copa America. Tym samym pierwszy zespół został rozszerzony o zawodników z kadry do lat 23. W pierwszym dniu okresu przygotowawczego piłkarze mają przejść badania lekarskie i testy atletyczne.

Powrót do treningów Bianconerich to jednocześnie start kolejnej kadencji Massimiliano Allegriego w Juve. Utytułowany włoski szkoleniowiec zastąpił Andreę Pirlo na ławce trenerskiej Starej Damy. 53-latek ma przywrócić turyńską ekipę na szczyt.

Tymczasem w przyszłym tygodniu nowy/stary trener Juve ma plan, aby zwiększyć obciążenia treningowe, aby piłkarze byli gotowi na pierwszy mecz w nowej kampanii, który będzie miał miejsce 21-22 sierpnia. W ostatniej kampanii Juventus wygrał Superpuchar Włoch i Puchar Włoch, ale nie odegrał znaczącej roli w Lidze Mistrzów, a ponadto w lidze włoskiej był zmuszony uznać wyższość Interu Mediolan.

Terminarz nowej kampanii Serie A ma zostać ogłoszony dzisiaj. Wiadomo natomiast, że w trakcie sezonu pięć kolejek ligi włoskiej odbywać się będzie w środku tygodnia. Rozgrywki będą miały również pięć przerw na spotkania reprezentacyjne.

Czytaj więcej: Allegri podjął pierwsze decyzje. Wkrótce pierwsze ruchy w Juventusie

Komentarze