Juventus zaczął otwarte rozmowy z agentami pomocnika Chelsea

Jorginho
Jorginho fot. PressFocus

Juventus jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Tym samym klubowi działacze zaczęli pracować nad letnimi wzmocnieniami. CalcioMercato.com podaje, że przedstawiciele Starej Damy kontaktowali się z agentami Jorginho.

  • Juventus na letnie mercato ma kilka ciekawych planów
  • Na celowniku Starej Damy znajduje się między innymi Jorginho
  • Rynkowa wartość zawodnika wynosi 45 milionów euro

Jorginho na celowniku Chelsea

Juventus w trakcie ostatniej sesji transferowej wzmocnił się Dusanem Vlahoviciem i Denisem Zakarią. Tymczasem kolejny etap wzmocnień ma mieć miejsce latem.

Sternicy Bianconerich chcą poszukać między innymi posiłków do drugiej linii. Na radarze gigantów Serie A jest między innymi Jorginho. Zwolennikiem talentu reprezentanta Włoch jest Massimiliano Allegri. Kłopotem przy finalizacji transakcji mogą być jednak zarobki piłkarza, bo ten ma określone oczekiwania finansowe.

Jorginho w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie 42 spotkania, notując w nich dziewięć trafień i cztery asysty. Obecna umowa piłkarza z Chelsea obowiązuje do 2023 roku, więc najbliższe okno transferowe może być jedną z ostatnich okazji dla działaczy The Blues na sprzedaż zawodnika z zyskiem.

Jorginho trafił do teamu z Londynu w 2018 roku z Napoli. Suma transferu wyniosła wówczas 57 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika wynosi 45 milionów euro.

Czytaj więcej: Chiellini zdradził, kiedy odejdzie z reprezentacji

Komentarze