Juventus z zielonym światłem od UEFA na grę w Lidze Mistrzów

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. PressFocus

Juventus FC może być spokojny, że w sezonie 2021/2021 będzie grać w Lidze Mistrzów. Jest to następstwem zawieszenia postępowania dyscyplinarnego, dotyczącego utworzenia Superligi. Agencja informacyjna ANSA podała, że UEFA wysłała do klubu z Turynu list potwierdzający udział w kolejnej edycji elitarnych rozgrywek.

  • Juventus na pewno zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów
  • UEFA wysłała do włoskiego klubu specjalne pismo, odnoszące się do całej sytuacji
  • Start fazy grupowej elitarnych rozgrywek zaplanowany jest na 14 września

Liga Mistrzów z Juventusem

Juventus otrzymał pismo, będące z datą 14 czerwca. Pojawiło się po tym, jak Komisja Dyscyplinarna tymczasowo zawiesiła postępowanie dotyczące działań prawnych Juventusu, Barcelony i Realu Madryt.

Gdyby proces dotyczący wymienionych wyżej klubów trwał, to realny scenariusz zakładałby, że przedstawicielowi Serie A groziłoby wykluczenie z Ligi Mistrzów na jeden lub nawet dwa sezony.

Juventus jest jednym z trzech klubów, który oficjalnie nie wycofał się z planu utworzenia konkurencyjnych rozgrywek piłkarskich. Mimo że dziewięć zrezygnowało z chęci dołączenia do Superligi.

Włoscy dziennikarze podają też, że list potwierdzający udział Juve w elitarnych rozgrywek dotarł nie tylko do klubu z Turynu. Zapoznała się z nim także Włoska Federacja Piłkarska.

Stara Dama zakończyła ostatni sezon na czwartej pozycji w Serie A. Prowadzony wówczas przez Andreę Pirlo zespół rzutem na taśmę wywalczył awans do elitarnych rozgrywek, zapewniając sobie to w ostatniej kolejce ligowej. W dużym stopniu także dlatego, że swojego spotkania nie było w stanie wygrać Napoli.

Czytaj więcej: Eriksen podziękował kibicom za wsparcie

Komentarze

Na temat “Juventus z zielonym światłem od UEFA na grę w Lidze Mistrzów