Juventus z wątpliwościami ws. Moraty

Alvaro Morata
Alvaro Morata PressFocus

Alvaro Morata nadal nie przekonał przedstawicieli Juventusu do jego wykupienia z Atletico Madryt. Stara Dama ma poważne wątpliwości i na chwilę obecną nie jest przygotowana na wyłożenie 55 milionów euro za hiszpańskiego napastnika. Tyle wynosi bowiem ustalona przez oba kluby kwota definitywnego transferu Hiszpana, który w Turynie występuje obecnie na zasadzie wypożyczenia.

28-letni napastnik, który już w przeszłości miał okazję występować w Juventusie, wrócił do Turynu we wrześniu ubiegłego roku. Początek jego pobytu w zespole Starej Damy był bardzo udany, bowiem regularnie zdobywał bramki zarówno w Serie A, jak i w Lidze Mistrzów. Z biegiem czasu prezentował się jednak coraz słabiej. Ostatniego gola w lidze zdobył w… grudniu ubiegłego roku.

Forma prezentowana przez Moratę w ostatnich tygodniach wywołała duże wątpliwości u władz włoskiego klubu – poinformował portal Fichajes. Decyzja w sprawie jego przyszłości zostanie podjęta w maju. Piłkarz ma więc jeszcze trochę czasu na poprawienie liczb i zwiększenie swoich notowań.

Stara Dama ma również dysponować alternatywnym planem, który zakładałby przedłużenie umowy wypożyczenia na kolejny rok z opcją definitywnego transferu za 35 milionów euro. Niewykluczone, że władze Atletico Madryt przystałyby na takie rozwiązanie, bowiem na Wanda Metropolitano nikt nie zakłada, że klub otrzyma za swojego napastniak 55 milionów euro.

Morata w tym sezonie wystąpił w 28 spotkaniach w barwach Juventusu we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich 13 bramek oraz dołożył do tego 10 asyst. Swój dorobek będzie miał okazję poprowadzić w poniedziałkowy wieczór, kiedy Stara Dama zmierzy się z Crotone.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze