Juventus wytypował alternatywy dla Vlahovica

Edinson Cavani
Edinson Cavani Pressfocus

Juventus chce kupić Dusana Vlahovica. Turyńczycy rozważają także innych kandydatów w przypadku fiaska negocjacji z Fiorentiną lub graczem.

  • W Juventusie zgadzają się, że drużynie potrzebny jest nowy napastnika
  • Marzeniem dla turyńczyków jest kupno Dusana Vlahovica
  • Jeżeli Serb nie trafi do Turynu, działacze skierują swoją uwagę na dwóch innych kandydatów

Juventus chce wzmocnić siłę rażenia

W tym sezonie Serie A Juventus rozegrał już 15 meczów. Przegrał pięć z nich, co sprawia, że turyńczycy nie liczą się w walce o mistrzostwo Włoch. Bianconeri mogą mieć nawet problem z kwalifikacją do fazy grupowej Ligi Mistrzów, chociaż przed nimi jeszcze dużo spotkań.

Jeden z największych kłopotów Juventusu to wręcz niebywała mała liczba strzelonych goli. Turyńczycy trafili do siatki rywali tylko 20 razy. To najgorszy wynik w górnej połowie tabeli. W związku z tym pion sportowy Bianconerich pragnie wzmocnić siłę rażenia.

Celem numer jeden dla Juventusu jest Dusan Vlahovic, strzela gola niemal w każdym meczu. Aby pozyskać Serba, trzeba zapłacić Fiorentinie aż 70 milionów euro. To kwota, która może zniechęć turyńczyków do rozpoczęcia negocjacji. W przypadku ich fiaska, klub wytypował innych kandydatów.

Do Juventusu może trafić Edinson Cavani. Urugwajczyk jest doskonale znanym sympatykom Serie A. Błyszczał on bowiem w barwach Napoli. Aktualnie reprezentuje Manchester United. Jego kontrakt wygasa już 30 czerwca 2022 roku. Turyńczycy nie musieliby zatem płacić dużo za jego sprowadzenie. Inna opcja to Mauro Icardi z Paris Saint-Germain. On również grał na włoskiej ziemi, dla Interu. Zakontraktowanie Argentyńczyka może jednak okazać się trudne.

Czytaj także: Finanse kością niezgody na linii Juventus – Bernardeschi

Komentarze

Comments 5 comments

Nie jest prawdą, że z 15 meczów (rozumiem, że artykuł powstał jeszcze przed meczem z GENOA CRICKET AND FOOTBALL CLUB S.P.A.) Juve przegrało aż 7. Bilans był bowiem przed ostatnim meczem następujący z-r-p 7-3-5. Jakkolwiek prawdą jest, że Juve razi niski, dorobkiem bramkowym i potrzebuje napastnika jak tlenu.