Juventus wygrywa z Milanem!

Juventus FC - AC Milan
Juventus FC - AC Milan fot. Grzegorz Wajda

Skromnym zwycięstwem Juventusu zakończył się niedzielny hit 12. kolejki Serie A. Stara Dama przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonał AC Milan.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje. W 16. minucie z ostrego kąta na bramkę Milanu uderzał Higuain, ale na posterunku był bramkarz. W odpowiedzi dziewięć minut później gości z Mediolanu na prowadzenie mógł wyprowadzić Piątek, ale jego uderzenie głową świetnie wybronił Szczęsny.

Napastnik reprezentacji Polski swojego kolegę z drużyny narodowej sprawdził również tuż przed przerwą. Szczęsny ponownie jednak odbił piłkę po jego strzale. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Osiem minut po przerwie do sytuacji strzeleckiej doszedł Matuidi, ale uderzył zza pola karnego tuż obok słupka. Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 77. minucie. Po ładnej wymianie piłki przed polem karnym, Paulo Dybala świetnie minął rywala w polu karnym, a następnie trafił do siatki w sytuacji sam na sam.

Milan próbował jeszcze odpowiedzieć. W 84. minucie okazję miał Calhanoglu, ale ponownie na posterunku stanął Szczęsny. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Juventus FC – AC Milan 1:0 (0:0)

1:0 Dybala 77′