Juventus wycofał się z pomysłu utworzenia nowych rozgrywek

Juventus
Juventus fot. Imago / Daniele Buffa

Juventus według doniesień Relevo rezygnuje z planów utworzenia Superligi. Tym samym kolejny klub wycofuje się z projektu, który miał być konkurencją dla Ligi Mistrzów.

  • Juvenus jest kolejnym klubem, który wycofał się z projektu związanego z Superligą
  • Informacje w sprawie przekazał serwis Relevo
  • Klub z Allianz Stadium był obok FC Barcelony i Realu Madryt głównym pomysłodawcą powstania nowych rozgrywek

Juventus odpuszcza Superligę

Juventus w kolejnej kampanii będzie rywalizował o w europejskich pucharach tylko w Lidze Konferencji Europy. Tymczasem ostatnio światło dzienne ujrzała ciekawa wiadomość w kontekście przyszłości klubu z Turynu.

Relevo przekazało, że Juventus podjął decyzję o tym, aby wycofać się z projektu związanie z Superligą. W tej sprawie przedstawiciele Bianconerich mieli już wysłać odpowiednie pismo do FC Barcelony i Realu Madryt z informacji o zakończeniu współpracy na tej płaszczyźnie.

Kwestie formalnościowe dotyczące zakończenia pracy w sprawie powstania nowych rozgrywek z udziałem Juve będą najpewniej trwać kilka tygodni. W każdym razie decyzja ma być już nieodwracalna.

Juventus znalazł się wśród 12 klubów, które ogłosiły utworzenie Superligi w kwietniu 2021 roku. Większość założycieli rozgrywek wycofała się z projektu jeszcze w tym samym miesiącu.

Czytaj więcej: Wskazano faworyta na następcę Allegriego w Juventusie

Komentarze

Comments 3 comments